יישור שיניים למבוגרים בחולון

די נפוץ לראות בני נוער מסתובבים עם חיוך מנצנץ ועליו גשר לשיניים, אך לא כך בעולם המבוגרים. מבוגרים רבים חוששים לבצע יישור שיניים, על אף שמאוד חפצים בכך. בשנים האחרונות ניתן לראות שיותר מבוגרים מתגברים על החששות ופונים לטיפול אצל אורתודנט. במאמר זה תוכלו למצוא את כל הדרכים לבצע יישור שיניים למבוגרים בחולון וחלקן אפילו בלתי נראות.

 

יישור שיניים למבוגרים בחולון

בניגוד לדעה הרווחת שיישור שיניים הוא טיפול אסתטי בלבד, חשוב לציין כי ליישור שיניים לעיתים יש חשיבות בתפקוד תקין של הפה. מבוגרים רבים סובלים משיניים עקומות, דבר אשר מוריד את הדימוי העצמי שלהם ולעיתים אף גורם להם להימנע מלחייך או לדבר בפומבי.

בשנים האחרונות ניתן לראות יותר מבוגרים מטפלים בבעיה ובוחרים לעשות יישור שיניים אצל אורתודנט בחולון. כיום קיימות מספר דרכים ליישר שיניים, כאשר לא כולן מתאימות לכל המטופלים. בחירת הטיפול תהיה על ידי הרופא והמטופל יחד, בהתאם למצב השיניים של המטופל ולהעדפתו האישית.

 

מי צריך לעשות יישור שיניים?

כשמדובר ביישור שיניים לצרכים אסתטיים, כל אחד שמרגיש שהשיניים שלו לא ישרות יכול לפנות לאורתודנט ולהתייעץ עימו. ישנם מקרים בהם יישור שיניים הוא נחוץ מבחינה תפקודית. במקרים של שיניים מסובבות, צפופות או שיניים אשר עולות אחת על השנייה, נוצר קושי לנקות ולתחזק את השיניים.

קושי זה עלול לגרום לנזקים חמורים לשיניים ולכן מומלץ לפנות לרופא השיניים בחולון על מנת ליישר את השיניים. בנוסף, במצבים אלו יחסי הכוחות שמופעלים על השיניים אינם נכונים, מה שעלול לגרום להתפתחות דלקות ומחלות חניכיים שלאורך זמן יכולים לגרום לאובדן שיניים.

יישור שיניים למבוגרים בחולון
יישור שיניים למבוגרים בחולון

יישור שיניים בגיל מבוגר – יש גם יתרונות

אחד היתרונות הבולטים לעין ביישור שיניים אצל מבוגרים זה שיתוף הפעולה מצד המטופל. על מנת שיישור שיניים יהיה מוצלח יש צורך בניקוי יסודי של השיניים מסביב לסמכים שבפה.

אצל ילדים ובני נוער לא תמיד קל להקפיד על כך, לעומת מבוגרים שמגיעים לתהליך לאחר הכנה מסוימת. שמירה על היגיינה אוראלית במהלך טיפול יישור שיניים חשובה בעיקר בכדי למנוע הכתמה של השיניים, עששת ודלקות חניכיים.

במידה ורופא השיניים בחולון יתרשם שהמטופל לא משתף פעולה ולא מנקה את השיניים כראוי, הוא עלול להפסיק את הטיפול האורתודנטי. זאת על מנת לא לגרום לנזק לשיניים. על אף היתרונות חשוב לזכור שבגיל מבוגר הלסתות סיימו לגדול ולכן במידה ויהיה צורך להרחיב את הלסתות, התהליך יהיה כרוך בהתערבות כירורגית.

 

איזה בדיקות עלי לבצע לפני יישור השיניים?

טרם יישור השיניים בחולון, עליכם לוודא שהמצב הדנטלי שלכם אכן מתאים לתהליך, על כן רופא השיניים יערוך בדיקת שיניים מקיפה בנוסף לבדיקה האורתודנטית בחולון. יתכן ורופא השיניים יפנה אתכם לרופא חניכיים על מנת לוודא שהן יכולות לעמוד בעומסים מבלי לפתח נסיגת חניכיים.

לאחר ביצוע כל הבדיקות הרופא יכין תוכנית טיפול, ויעדכן אתכם בסיכונים שעלולים להיות כרוכים בו. רק לאחר הבנה מעמיקה והסכמה מצידכם תוכלו להתחיל את יישור השיניים בחולון.

 

איזה סוגי טיפולי יישור שיניים קיימים עבור מבוגרים?

סמכים ממתכת

סמכים ממתכת הם למעשה אותן קוביות אותם רואים בדרך כלל אצל אלו המבצעים יישור שיניים. מבוגרים רבים נמנעים מיישור שיניים בשיטה זו, מאחר ולא רוצים שהטיפול אותו הם מבצעים בחולון יהיה בולט לעין.

סמכים אלו הם היעילים ביותר, ובמקרה שמבוגרים מחליטים ליישר את שיניהם בשיטה זו, ניתן להשתמש בגומיות שקופות. הגומיות השקופות פחות בולטות לעין מהגומיות הרגילות. שיטת יישור שיניים זו, עדיין בולטת לעין ולכן פחות מועדפת על ידי רוב האוכלוסיה המבוגרת.

סמכים בצבע השן

סמכים אלה דומים לסמכים ממתכת, אך בשונה מהם צבעם דומה לצבע השן. סמכים אלו יכולים להיות שקופים ועשויים מפלסטיק, או בצבע השן ועשויים מחומרים קרמים. סמכי הפלסטיק פחות עמידים בפה ונוטים להתעקם, על כן אורתודנטים מעדיפים שלא להשתמש בהם.

הסמכים הקרמים לעומת זאת חזקים יותר ועמידים בפני הכוחות המופעלים בפה. על אף שהסמכים העשויים מקרמיקה חזקים יותר, מדובר בחומר שביר ולכן השימוש בהם הוא ליישור שיניים עדין וקצר טווח. זאת מאחר והם עלולים להישבר לאחר תקופה מסוימת.

 

חוטי מתכת מותאמים לצבע השן

במידה והחלטתם להחליף את הסמכים ממתכת, יתכן וחוט המתכת העובר בתוכם ישאר בצבע בולט לעין. גם לבעיה זו יש פתרון וכיום ניתן לצבוע את חוט המתכת בהתאם לצבע השיניים. צביעה זו מהווה פתרון אסתטי ופחות בולט ליישור שיניים למבוגרים בחולון.

 

סמכים לינגואלים

הסמכים הלינגואלים הם סמכים אשר מודבקים בחלק הפנימי של השיניים. יש שקוראים לסמכים אלו גשר פנימי. שיטת יישור שיניים זאת לא נראית כלל כלפי חוץ.

החיסרון המשמעותי ביותר בשיטה זו היא חוסר הנוחות למטופל וקושי בשמירה על היגיינה אוראלית נאותה. כמו כן הרכבת סמכים אלו היא מורכבת יותר עבור הרופא המטפל, ולכן חשוב לבחור רופא מקצועי בחולון בעל ניסיון בשיטה זו.

 

קשתיות שקופות

זוהי אחת השיטות המבוקשת ביותר על ידי מבוגרים, אך חשוב לשים לב שאינה מתאימה לכל המטופלים. הקשתיות מסייעות להזיז את השיניים בכיוונים ספציפים ולכן יש לוודא שאכן מתאימה לכם, בכדי שתתקבל התוצאה הרצויה.

הקשתיות הן מעין פלטות שקופות המתלבשות על השיניים וניתנות להסרה בקלות על ידי המטופל. בשיטה זו על המטופל להחליף פלטה כל שבועיים, כך שהפלטה הבאה לוחצת יותר על השיניים באזור שהקודמת הפסיקה ללחוץ. טיפול זה הוא ארוך יחסית לטיפולים האחרים ואף יקר יותר באופן משמעותי.

מה היה לנו עד עכשיו?