הקידמה כבר כאן: השתלת שיניים בכל הפה ביום אחד

ההתפתחויות הטכנולוגיות של השנים האחרונות בכל תחום בחיינו, בולטות במיוחד בתחום רפואת השיניים, המציעה כיום טיפולים מתקדמים, יעילים ומהירים. בין טיפולי השיניים המבוקשים ביותר בעת האחרונה, הוא השתלת שיניים ביום אחד – טיפול פורץ דרך, המקצר באופן משמעותי את התהליך של השתלת שיניים מרובות.

בעוד שבעבר אנשים נמנעו מתהליך השתלת שיניים בשל היותו ארוך ומייגע, הרי שכיום, בזכות הטכנולוגיה החדשנית, מתאפשר תהליך השתלה, מהיר יעיל ואיכותי, בתוך זמן קצר. פנינו לשוחח עם ד"ר אלכסנדר פוזדייב, בעל ניסיון של עשרות שנים בהשתלות שיניים ביום אחד ושיקוום הפה, שהסביר לנו כיצד מסייעת הקדמה הטכנולוגית ואיכות השתלים לצמצום משמעותי של משך ההליך, מבלי לוותר על איכות יוצאת דופן, המאפשרת למטופל ליהנות משיניים אסתטיות במראה טבעי ובריא.

Beautiful lady in the dentist's office. Woman in a purple uniform
Beautiful lady in the dentist's office. Woman in a purple uniform

שתלים דנטליים ביום אחד – פתרון קבוע לטווח ארוך

השתלת שיניים ביום אחד נועדה לאנשים הסובלים מאבדן שיניים חלקי או מלא. ההשתלה תתבצע בקשת מלאה של הלסת העליונה או התחתונה.

בהליך השתלת שיניים ביום אחד, בשיטת 4 ON-ALL או 6 ON-ALL ימוקמו ארבעה או שישה שתלים בהתאמה, בעצם הלסת, שישמשו כבסיס יציב לשיניים החדשות. מיקום השתלים, הזווית והעומק של קיבועם, מאפשרים לתמוך בקשת שלמה של שיניים חדשות.

על השתלים יוברגו באותו יום, או ביום שלמחרת כתרים זמניים, שיוחלפו בהמשך,  בתום התאחות השתלים בעצם הלסת, בכתרים הקבועים.

שתלים דנטליים הם הפתרון הכי קרוב שמדמה שן בריאה וטבעית. הם מאפשרים לעיסה טבעית, ללא תחושה של חוסר נוחות, הם מסייעים בשיקום הפה וכמובן משפרים את המראה האסתטי של הפה והפנים.

שתלים דנטליים ביום אחד – פתרון קבוע לטווח ארוך

חומרי שתל איכותיים

הקדמה ברפואת השיניים באה לידי ביטוי גם באיכות חומרי השתל. הבחירה בשתל איכותי ועמיד היא משמעותית הן מבחינת המראה, והן מבחינת אורך חיי השתל. השתלים העכשוויים עשויים  מטיטניום, חומר בעל מתאם ביולוגי לגוף, שאינו גורם לדחיית השתל, אלא מתאחה באופן מושלם בתוך עצם הלסת, והופך לחלק אינטגרלי ממנה. באופן זה שתל הטיטניום יוצר בסיס איתן ויציב לכתר שיוברג עליו בהמשך.

 

טכנולוגיות השתלה מתקדמות

טכנולוגיית השתלת שיניים מאפשרת כיום לבצע השתלות דנטליות במכשור מתקדם ומדויק ובאמצעים  זעיר פולשניים, כך שהליך ההשתלה הוא מהיר ולא כרוך בכאב. השימוש בטכנולוגיית הדמיה דיגיטלית חדשנית וביצוע הליכים כירורגיים מונחי מחשב מאפשרים להגיע לרמת דיוק חסרת תקדים בתכנון מיקום השתל, ובביצוע בפועל.

הליך שבעבר דרש שעות רבות של טיפול ותשומת לב לפרטים, הפך להיות יעיל, מהיר ואיכותי. התפתחויות חדשניות אלה מפחיתות את הסיכון לתופעות לוואי ולסיבוכים, ואף מאיצות את תהליך הריפוי.

טכנולוגיות השתלה מתקדמות

ננוטכנולוגיה בשתלים דנטליים

שתלים דנטליים  מדמים את שורשי השן הטבעית, ואמורים להתמזג באופן מיטבי עם עצם הלסת. ההיטמעות בעצם הלסת, מאפשרת להם להיות יציבים לאורך זמן, עמידים בלחץ של הלעיסה, ולמלא את ייעודם בהצלחה –  להחליף את שורשי השן החסרים.

על מנת להגיע למצב שבו השתל ייקלט באופן יעיל בתוך עצם הלסת, השימוש בננוטכנולוגיה, מאפשר ללטש את החלק החיצוני של השתל , כך שיותאם במדויק לחלל השורש החסר  וייקלט בתוך עצם הלסת. השימוש בננו טכנולוגיה, מאפשר את הדיוק וההתאמה האישית לכל מטופל.

 

השתלת שיניים ביום אחד – מחזירה לכם את החיוך לפנים

הפתרון המפכני והחדיש לשיניים חסרות, הוא מידי. השתלים הדנטליים המודרניים מדמים את שורשי השן, ומאפשרים להבריג עליהם כתרים, הדומים מאוד לשיניים הטבעיות, בצבע, בצורה ובהתאמה לפנים.

אמנם, בשלב הראשון יותקנו כתרים זמניים, אך בתוך זמן קצר, תכלו לקבל את הכתרים הקבועים. השיניים החדשות ייראו טבעיות לחלוטין ויתפקדו בדיוק כמו שיניים אמיתיות. תוכלו לאכול את המאכלים שאתם נהנים מהם, לדבר בביטחון ולחייך במלוא הפה.

כמו בכל הליך טיפול שיניים, יש צורך בפגישת ייעוץ ראשונית עם רופא שיניים שיש לו ניסיון בהשתלות שיניים בכלל ובהשתלת שיניים ביום אחד בפרט, המצריכה מיומנות רבה ומקצועיות.

בפגישת הייעוץ יבדוק רופא השיניים את חלל הפה, השיניים, החניכיים ומסת העצם של המטופל, באמצעות צילומי רנטגן והדמיה תלת ממדית. בנוסף, יתעדכן רופא השיניים לגבי מצבו הבריאותי הכללי של המטופל, האם הוא סובל ממחלה כרונית, האם לוקח תרופות באופן קבוע ומהו סוג התרופות.

רק לאחר קבלת תמונה מקיפה על מצבו הבריאותי של המטופל, יוכל רופא השיניים לייעץ לגבי ההשתלה ביום אחד. במידה והמטופל יימצא מתאים, תותאם לו תוכנית טיפולית שתענה לצרכיו הספציפיים. גם במקרים שהשתלה ביום אחד אינה מתאימה למטופל, יציע רופא השיניים חלופות שיענו לצרכי המטופל.

הקידמה כבר כאן השתלת שיניים בכל הפה ביום אחד

הקידמה כבר כאן השתלת שיניים בכל הפה ביום אחד
מה היה לנו עד עכשיו?