7 דרכים להקלת כאבי ראש ולסת

אכילת דבר קשה ולעיס, חיוכים מרובים מול מצלמה באירוע, מתח וחרדה יכולים להביא לכאבים באזור הלסת והראש. כאבים אלו נפוצים מאד ועלולים להשפיע על התפקוד. במאמר מקובצים 7 דרכים להקלת כאבי הראש וכאבי הלסת. 

 

כאבי לסת

כאבי לסת יכולים להיגרם ממצבים שונים וחשוב לאבחן אותם כראוי, פעמים רבות כאבי הלסת מתפרשים ככאב אוזניים. אחרי ששללנו דלקת באוזן אנו צריכים לברר אם מקור הכאב הוא בלסת ואז לנסות את הטיפולים האלו:

 1. שינוי תזונה – אחרי אכילת בייגל או מסטיק גדול עלולים להרגיש כאב בלסת. שינוי לתזונה רכה יותר והימנעות מלעיסת מסטיק יכולים למנוע זאת.
 2. הימנעות מצריכת קפאין ואלכוהול המגבירים את מתח השרירים.
 3. הימנעות מאכילת מאכלים גדולים במיוחד הדורשים פתיחת פה לזמן ממושך.
 4. טיפול בחום, בקור או שילוב של שניהם – סדים קרים או חמים יכולים להקל באופן משמעותי על כאבי הלסת. אפשר גם לשלב ביניהם.
 5. איזון סיגרי בין לסתי – לעיתים הלסת לא נסגרת כראוי והדבר מביא לכאב בלתי נסבל, איזון הסגרים בצורה נכונה יביא להקלה משמעותית.
 6. פיזיותרפיה למפרקי הלסת – הלסת מורכבת ממפרק ושרירים שמזיזים אותו, כאשר מקור הכאבים הוא בשרירי הלסת פיזיותרפיה יכולה להועיל מאד.
 7. שימוש בסד לילה – סד לילה יכול לקבע את הלסת למקומה הנכון ולהרגיע את הכאב.

 

כאבי ראש

כאבי ראש ופנים יכולים להטריד מאד, הם יכולים להיגרם מחוסר שתיה, מיגרנות, עייפות, או לחילופין גם דלקת קרום המוח או גידול. כאב חד, בלתי ניסבל או ממושך באופן משמעותי מצריך בירור אצל רופא, בינתיים אפשר לנסות את הטיפולים הבאים שעוזרים מאד להקלה בכאב הראש ואף בהפסקתו:

 1. שתו מים – התייבשות היא גורם נפוץ מאד לכאבי ראש, 2-4 כוסות מים רצופות יכולות להועיל מאד.
 2. הפחתת לחץ – כשאנו בלחץ הגוף יכול לאותת לנו לעצור על ידי כאב ראש. כדאי להקשיב לגוף.
 3. עיסוי – עיסוי רפואי מרגיע את הכאב בצורה משמעותית, אנשים עם כאב ראש כרוני עושים עיסוי באופן קבוע, אפשר לקבוע עיסוי רפואי באתר zman-maga.com.
 4. נשמו עמוק – לעיתים חוסר חמצן יכול להביא לכאב ראש, נשימה עמוקה רצוי באוויר הפתוח או ליד חלון יכולה לעזור משמעותית.
 5. לכו לישון – חוסר שינה יכול גם כן לגרום לכאב ראש.
 6. הקפידו לאכול ארוחת בוקר – לעיתים כאב הראש מתחיל אחרי צום ממושך, כדי לשבור את הצום שעשינו בשעות השינה מומלץ לאכול ארוחת בוקר.
 7. קחו משכך כאבים – אקמול, אופטלגין, אדוויל, נורופן וכו'.

 

לסיכום

כאבי ראש וכאבי לסת שכיחים מאד ומטרידים והם אף עלולים לפגוע בתפקוד של האדם. המאמר מפרט 7 טיפולים שאפשר לבצע את חלקם בבית לפני הפניה לרופא או אחר כך.

 

דופק לב

מזיגה לכוס
מה היה לנו עד עכשיו?