5 דרכים להשגת חיוך מושלם

החיוך שלך הוא אחד הדברים הראשונים שאנשים מבחינים בו אצלך. אף שחיוך מושלם לא תמיד מושג בן לילה, בהחלט ניתן לנקוט במגוון שיטות שיעזרו לך לשפר את מראה החיוך שלך ולשמור עליו לאורך זמן. בשורות הבאות נסקור 5 דרכים קלות לשיפור מראה השיניים שלך ובריאותן.

 

שימוש קבוע בחוט דנטלי

שימוש בחוט דנטלי מסיר פלאק ושאריות מזון בין השיניים ומתחת לקו החניכיים, היכן שמברשת השיניים לא יכולה להגיע. באופן זה, שימוש בחוט דנטלי באופן יום יומי, מסייע במניעת עששת ודלקת חניכיים. ללא שימוש בחוט דנטלי, רובד ואבנית מצטברים מתחת לפני השטח של החניכיים.

זה יכול לגרום למחלות חניכיים, מה שמוביל לאובדן מסת עצם בעצמות הלסת, ובעקבות זאת – גם לאובדן שיניים. כדי להשתמש בחוט דנטלי כראוי, יש להשחיל את החוט לתוך המרווח שבין השיניים בזהירות, ולהחליק אותו בעדינות מעלה ומטה מתחת לקו החניכיים פעמיים עד שלוש.

אם מתרחש דימום, ככל הנראה הדבר נובע מדלקת חניכיים או ממחלת חניכיים. בעת שימוש בחוט דנטלי מדי יום, הדימום הקשור לדלקת חניכיים קלה עד בינונית בדרך כלל מפסיק לאחר כשבועיים.

 

פנה לשיננית שלך פעמיים בשנה

ניקיון שגרתי בתדירות של אחת לחצי שנה מסייע לשיפור בריאות הפה ומראה החיוך שלך. מנגד, כאשר ניקוי שיניים יסודי אינו מתבצע על בסיס קבוע, ניתן לפתח מחלת חניכיים. זה יכול לגרום לחניכיים נפוחות, נסוגות ודימום כרוני. דלקת חניכיים עלולה להוביל גם לבעיות בריאותיות חמורות יותר, כמו התקף לב, שבץ מוחי, סוכרת, השמנת יתר, לידות מוקדמות, דום נשימה בשינה ואף סרטן.

בנוסף להסרת כתמים ואבנית מהשיניים, ביקורים אצל השיננית מסייעים גם לגילוי מוקדם של בעיות בריאותיות כגון לחץ דם גבוה וסרטן הפה. מכיוון שמצבים בריאותיים רבים באים לידי ביטוי בחלל הפה, רופא השיניים והשיננית שלך יכולים להביא לידיעתך נושאים שעליך לעקוב אחריהם עם רופא המשפחה שלך.

 

הגבל את צריכת הסיגריות, הקפה, התה והיין האדום שלך

עישון גורם להכתמת השיניים. כתמי ניקוטין הם לפעמים כתמים שטחיים שניתן להסיר על ידי ניקוי של משטח השן, אך הם עשויים גם להיספג עמוק באמייל השן. בנוסף, עישון פוגע גם בבריאות החניכיים וגורם להן לסגת ולפתח כיסים גדולים סביב השיניים. זה גורם לשיניים להראות ארוכות יותר ויוצר רווחים כהים ביניהן. עישון גם מקשה מאוד על החלמה ממחלות חניכיים.

גם משקאות כמו קפה, תה ויין אדום ידועים בתור מכתימי שיניים. בדומה לעישון, משקאות אלה יכולים לבנות כתם שטחי שרופא השיניים או השיננית שלך יכולים להסיר. אולם הם יכולים גם לגרום לכתמים פנימיים באמייל השן שלך, שקשה עד בלתי אפשרי להסירם לחלוטין.

שתייה דרך קש יכולה לעזור בהפחתת הכתמים על השיניים ועשויה לסייע בהפחתת הסיכון לעששת. זה יכול גם לעזור לשטוף את הפה לעתים קרובות במים כדי שהנוזל הכהה לא יישב על השיניים במשך זמן רב בין הארוחות.

 

הקפד לשתות הרבה מים

מים הם המשקה הבריא ביותר לחיוך שלך ולגופך. זה עוזר לשטוף את השיניים, לנקות אותן ולמנוע עששת. מי ברז הם הבחירה הטובה ביותר מכיוון שיש בהם את המינון המומלץ של פלואור. פעמים רבות מים מינרליים מבקבוקים מגיעים ממקור בו אין מעקב אחר רמות הפלואוריד, או שאינם מכילים פלואוריד כלל.

רמה בריאה של פלואוריד מקדמת את בריאות השן ומונעת פוטנציאל להיווצרות חורים וריקבון. צריכה תכופה של משקאות חומציים או עתירי סוכרים יכולה להגדיל את פוטנציאל הפגיעה בשיניים שלך בצורה דרמטית.

 

בחר את מוצרי ההלבנה שלך בקפידה

בהתאם לצרכים שלך, ישנם מגוון פתרונות זמינים עבור הלבנת שיניים כיום: הלבנת שיניים טבעית, הלבנת שיניים ביתית בעזרת מדבקות, ערכות הלבנת שיניים עם ג'ל, סד הלבנה, משחות שיניים מלבינות, הלבנת שיניים בלייזר, הלבנת שיניים וכן הלאה.

מגוון האפשרויות הזמינות בימינו להלבנת שיניים עשוי להיות מבלבל, אך חשוב להכיר את היתרונות הספציפיים לכל סוג של הלבנה, כדי לתת את המענה האופטימלי לאזורים הבעייתיים בפיך. למשל, משחות שיניים מלבינות, טובות להסרת כתמי קפה ותה.

ערכות הלבנה בעזרת אפליקטור ג'ל, מומלצות יותר לטיפול באזורים קטנים וממוקדים. מנגד, הלבנת שיניים מקצועית בעזרת סד הלבנה מותאם אישי או הלבנת לייזר, מספקות הלבנת שיניים עוצמתית ואחידה, ומציעים את התוצאות הדרמטיות ביותר – אולם הן יקרות יותר באופן משמעותי מערכות הלבנה ביתיות.

 

לסיכום: הדרך לחיוך מושלם מתחילה בהרגלים טובים

אף שזה נשמע כמובן מאליו, החשיבות של צחצוח שיניים יסודי בתדירות של פעמיים ביום לפחות, היא עניין שאין להפחית בחשיבותו, אם רוצים להשיג חיוך צחור, בוהק ומרשים. מכיוון שהרובד החיידקי נוטה להתקשות על השיניים ולהפוך לאבן שן, צחצוח תכוף מסייע לשיניים להישאר לבנות ובריאות יותר מאשר אצל אנשים שמברישים אותן בתדירות נמוכה יותר.

בהקשר זה מן הראוי לציין, כי ישנה חשיבות רבה גם לאופן הצחצוח. יש להפנות את הזיפים לעבר קו החניכיים בזווית של 45 מעלות, ולהפעיל לחץ עדין על הרקמה בעת שמבצעים בעדינות תנועות שפשוף קטנות, תוך התמקדות רק בשן אחת או שתיים בכל פעם. צחצוח בטכניקה זו, מסייע לשמור על בריאות החניכיים ולהסיר את הרובד החיידקי שנצבר עליהן.

יתרה מכך, חשוב לזכור כי בעיות שיניים לעולם אינן מתקנות את עצמן. לכן השגת חיוך מושלם תלויה גם בנכונות שלך לטפל בבעיות בזמן.

אף שהשפעת השיפור בהיגיינת הפה אינה ניכרת לעין באופן מיידי, והשינויים במראה החיוך אינם מגיעים בן לילה, הרגלי ההיגיינה עליהם קראת במאמר זה בהחלט שווים את הזמן והמאמץ, הן לטובת החיוך שלך והן למען בריאותך הכללית.

מה היה לנו עד עכשיו?