נשברה לכם השן במהלך העבודה? דעו את זכויותיכם

בין אם שברתם שן כשחוויתם תאונת דרכים  בדרך אל העבדה או בחזרה ממנה, או שזה קרה כשקיבלתם מכה במהלך העבודה – יש לכם זכויות לממש. נציג כאן מספר נקודות שיעזרו לכם להבין את זכויותיכם ואיך לקבל את מה שמגיע לכם בהקדם ובנוחות האפשריים. 

 

מה היא תאונת עבודה

תאונת עבודה במהותה היא מקרה של פציעה פיזית או נפשית, ללא יכולת צפייה מראש, לעובד או בעלי חברה, שהתרחשה במקום העבודה, בדרך אליה או ממנה, וגרמה לאדם נזק נפשי או גופני בזמן מילוי תפקידו. בין אם אתם שכירים או עצמאיים, במקרה של שבירת שן עקב תאונת עבודה, עורכי דין תאונות עבודה יכולים לעזור לכם לדרוש את הפיצוי המגיע לכם.

 

כיצד ניתן לדווח ולדרוש פיצוי על תאונת עבודה

תאונות עבודה (ומחלות מקצוע) הם מקרים בהם נוצר נזק פיזי או נפשי לאדם. נזק זה יכול להשפיע על כושר השתכרות, אובדן ימי עבודה או פרויקטים רווחיים, וכן להוביל להוצאות כספיות בטיפולים לתיקון המצב. רוב התשלומים בגין מקרים אלו מגיעים דרך הביטוח הלאומי, אולם לא מעט מקרים יערבו את חברות הביטוח הפרטיות, לרבות חברת הביטוח של המעסיק אם קרה נזק עקב רשלנות שלו.

שן שבורה

האם אתם צריכים עו״ד מומחה?

מאחר ותאונת עבודה יכולה להיות מוגדרת באחריות של גורמים רבים, ניתן ואף חשוב להתייעץ עם עורכי דין לענייני עבודה. גם פציעה או מחלה שהתפתחה לאורך השנים עקב העבודה יכולה להיות מוגדרת ׳׳מחלת מקצוע׳׳ ולזכות בתשלומים מהביטוח הלאומי אם בונים קייס ראוי. אל תהססו לערב עורכי דין אם אתם חושבים שאתם מתאימים לאחת הקטגוריות האלו.

 

ביטוח לאומי לעומת הביטוח הפרטי

רוב תאונות העבודה יפוצו על ידי הביטוח הלאומי. אובדן כושר עבודה יגיע בצורה של קבלת אחוזי נכות וקצבה, אך גם פציעה קלה יותר שהובילה לפספוס ימי עבודה יכולה להיות מוגדרת כתאונת עבודה שזכאים לקבל עליהם החזר. במקרים של רשלנות או תאונות בתחום העבודה לעיתים צריך ורצוי לתבוע את חברת הביטוח הפרטית שלכם או של המעסיק, בליווי עו״ד מייעץ כמובן.

 

תביעת פיצויים עקב שבירת שן

נזכיר שוב שהדרך המלאה והבטוחה ביותר היא התייעצות עם עו״ד מומחה על כל דקויות הנושא, אבל בהכללה רחבה מקרה של שבירת שן יכול להיות תאונת עבודה לכל דבר שניתן לתבוע עבורה פיצויים. אם הפציעה קרתה עקב מצב הבטיחות במקום העבודה שווה לערב את חברות הביטוח. כמובן שעלויות התיקון הדנטלי יכולות גם הן להיכלל בסל הפיצויים הנדרש.

 

לסיכום

שבירת שן יכולה להיחשב כתאונת עבודה. אם מצאתם את עצמכם במצב בו שברתם שן במקום העבודה או בתאונה בנתיב שבין הבית לעבודה – דעו שאתם לא לבד ושיש גב ביטוחי (פרטי או לאומי) שעשוי לסייע לכם.

לדווח ולתבוע פיצויים בגין תאונת עבודה

טופס תביעה לנפגעי עבודה
מה היה לנו עד עכשיו?