מרפאת שיניים רב תחומית  – מה זה אומר?

רופאי שיניים יכולים לעבור התמחות בנושא מסוים, אשר תהפוך אותם למומחים באותו תחום.

לאחר שעבר התמחות, יכול הרופא לבצע טיפולי שיניים מורכבים ומיוחדים במקצועיות וביעילות.

מרפאת שיניים רב תחומית היא מרפאת שיניים אשר בה יש מספר מומחים, בתחומים שונים.

ריבוי ההתמחויות במרפאה מאפשר לצוות לתת מענה למגוון רחב של צרכים, ולבצע טיפולים בכל התחומים.

במאמר זה נסקור מספר תחומי התמחות נפוצים וחשובים ברפואת שיניים.

תוכלו למצוא מומחים לכל אחד מהתחומים האלה במרפאת השיניים הרב תחומית של ד"ר לם.

 

אנדודונטיה – טיפולי שורש

טיפולי שורש הם טיפולים שנועדו לטפל במקרים של עששת. כידוע, עששת היא מקרה נפוץ למדי, ועל כן הימצאותו של רופא מומחה לטיפולי שורש במרפאה היא חשובה למדי. טיפולי שורש בעצם מורכבים מארבעה שלבים: פתיחת השן וסילוק העששת, סילוק רקמת מוך השן, ניקוי תעלות השורש, מילוי השן בחומר מיוחד וסתימתה. נשמע פשוט לא? לא בדיוק. ישנן מספר סיבות שבגללן רופאים נדרשים לעבור התמחות על מנת לבצע טיפולי שורש, אחת מהן היא הסכנה הטמונה בפגיעה בעצבים.

 

פריודונטיה – טיפולי חניכיים ושתלים

פריודונטיה הוא תחום ברפואת שיניים העוסק בטיפולי חניכיים. רופאי שיניים פריודונטים עוסקים באבחון וטיפול מחלות חניכיים שונות, שמירה על היגיינת הפה, ואף טיפול בבעיות המופיעות ברקמות ובעצמות החניכיים. רופא שיניים שעבר התמחות בפריודונטיה, רשאי לבצע גם השתלות שיניים. בישראל, אין התמחות נפרדת להשתלות שיניים, ועל כן פריודונטים הם הסמכות העליונה בכל הקשור לביצוע השתלות. אם אתם זקוקים לטיפול מידיו של פריודונט, ואתם גרים במודיעין, לדוגמה, תצטרכו למצוא מרפאת שיניים במודיעין, המתמחה בפריודונטיה.

 

אורתודונטיה – יישור שיניים

אורתודונטיה הוא התחום ברפואת שיניים שעוסק בכל הקשור ליישור שיניים. יישור שיניים מתבצע על ידי שימוש בהתקנים נייחים וניידים. ליישור שיניים יש שתי מטרות עיקריות: סגירה טובה ומדויקת של הלסתות, ואסתטיקה. על ידי שימוש באותם התקנים מיוחדים שהוזכרו קודם, יכול האורתודונט, לאורך זמן, להזיז את השיניים למיקום שבו הן אמורות להיות. הדבר יוביל לסגירה טובה יותר של הלסתות, ולמראה משופר. אם תבחרו ללכת לטיפול אצל ד"ר לם, רופא שיניים במודיעין, תוכלו להיות בטוחים שתקבלו את הטיפול הטוב ביותר.

 

כירורגיה

כירורגיה היא התחום ברפואת שיניים שעוסק בהליכים ניתוחיים בחלל הפה. כירורג פה ולסת אחראי על טיפול בפגיעות טראומטיות, הסרת נגעים וגידולים, ביצוע עקירות כירורגיות, וכדומה. אם אתם זקוקים למרפאה שתספק עבורכם טיפולי שיניים במודיעין, תוכלו לפנות למרפאה של דוקטור לם.

 

סיכום

כאמור, מרפאת שיניים רב תחומית היא מרפאה אשר בה פועלים רופאי שיניים המתמחים במגוון של תחומים. אם אתם יכולים להיות לקוחות של מרפאת שיניים רב תחומית, הרי שזו האפשרות הטובה ביותר. מרפאת שיניים רב תחומית תוכל לתת לכם מגוון רחב של שירותים, ואת כל סוגי הטיפולים, במקום אחד.

 

חיוך

שן בינה
מה היה לנו עד עכשיו?