דברים שחשוב לדעת לפני שעושים גשר בשיניים

שיניים עקומות יכולות להיות בעיה אמיתית, לא משנה בן כמה אתה או באיזה מצב הפה שלך. הבעיה הגדולה ביותר עם שיניים עקומות, היא הפגיעה בהערכה העצמית, מכיוון ששיניים עקומות נתפסות כלא אסתטיות. עדיף לבצע תיקון לשיניים עקומות לפני תחילת גיל ההתבגרות כי בגיל זה כבר המראה החיצוני הופך משמעותי מאוד. אמנם התקנת גשר בשיניים יכולה להיות חוויה מפחידה, אבל זה לא חייב להיות ככה.  עם המידע והייעוץ הנכונים, ההתקנה יכולה להיות פשוטה וקלה.  מדריך זה יתאר כמה מהדברים החשובים ביותר שצריך לדעת על גשר בשיניים ויסייע לך להתכונן להתקנה שלו.

 

גשר בשיניים – הגיל שאפשר להתחיל

גשר בשיניים מתקשר לרוב עם בני נוער, פשוט מכיוון שזה הזמן בו רוב האנשים מבחינים לראשונה בשיניים העקומות שלהם. עם זאת, אין מגבלת גיל לטיפול מסוג זה, אז אל תמנעו מכך בגלל דעות קדומות.
ניתן לתקן שיניים עקומות בכל גיל, כל עוד השיניים והחניכיים שלך חזקות מספיק.
עם זאת, גשר בשיניים אינו מתאים לאנשים עם חניכיים חלשות או בעלי בריאות שיניים לקויה.
הסיבה לכך היא שההתקנים הדנטליים לישור שיניים, מפעילים לחץ נוסף על החניכיים.
לכן באופן טבעי תצטרך חניכיים חזקות וגמישות שיכולות לעמוד בטיפול.
כיום יותר ויותר מבוגרים מתקינים גשר בשיניים. רבים מאנשים אלה ראו צורך בטיפול כילדים, אך משפחותיהם לא יכלו להרשות זאת לעצמן. הם פונים להתקנת גשר בשיניים בבגרותם כדי לנסות ולתקן את השיניים העקומות שמשפיעות על המראה החיצוני שלהם וכתוצאה מכך גם על דימוי הגוף של אותם אנשים וביטחונם העצמי.

דברים שחשוב לדעת לפני שעושים גשר בשיניים
דברים שחשוב לדעת לפני שעושים גשר בשיניים

כמה זמן נמשך ישור שיניים עם גשר בשיניים?

משך הטיפול הטיפוסי ביישור שיניים עם גשר, הוא סביב השנתיים, אבל זה תלוי כמה עבודה נדרשת כדי ליישר את השיניים שלך ולתקן את הסגירה או המנשך שלך. ישנן שיטות מסוימות המאפשרות ליישר את השיניים מהר יותר, אך בדרך כלל אלה אינן מומלצות אלא אם כן השיניים במצב חזק ובריא במיוחד.
אתה יכול לבקש מהאורתודנט שלך לקבל מידע נוסף על שיטות חלופיות ליישור שיניים ללא גשר, אך היה מודע לכך שלעיתים הפתרונות הללו פחות יעילים או דווקא כרוכים בכאב רב יותר. שיטות מהירות אלו כוללות בדרך כלל ניתוח בלסת. הן מיישרות את השיניים תוך פרק זמן של כחצי שנה, אך תהליך הריפוי הוא לרוב כואב ומסובך. מסיבה זו, רופא השיניים שלך תמיד ינסה לשכנע אותך לבחור בשיטה הרגילה של יישור שיניים מסורתי בעזרת גשר. עם זאת, אם אתה נחוש להאיץ את התהליך, ומוכן לקבל את הסיכונים ותופעות הלוואי, ייתכן שניתן לקבל טיפול כירורגי ליישור שיניים.

 

גשר בשיניים – האם זה כואב?

למרבה הצער, ההתקנה וההתרגלות לגשר בשיניים אינה תהליך נטול כאב. אמנם תהליך ההתאמה כמעט ואינו כואב, אך התחושה הלא מוכרת והלחץ על השיניים שהגשר מפעיל, כן יגרמו לכאב. אתה עלול לחוות פצעים בחלק הפנימי של החניכיים והשפתיים שלך, מכיוון שהפה פשוט לא רגיל עדיין לכל כך הרבה מתכת או פלסטיק בסמיכות לרקמות. כל תופעות הלוואי הכואבות הללו צריכות להיעלם תוך מספר שבועות.
זה יכול להיות קשה מאוד להתרגל לגשר בשיניים ויש המון סיפורי אימה על כיבים, כאבים מתמשכים ובעיות בלעיסה. אולם צריך לזכור שהמטרה הסופית היא פה בריא יותר וחיוך הרבה יותר יפה.
לאחר מספר חודשים, כמעט ולא תבחין בגשר שלך. אתה צריך להישאר סבלני ולעבור את השבועות הראשונים המטרידים האלה. רופא השיניים שלך עשוי לרשום או להמליץ ​​על משכך כאבים ללא מרשם לסיוע בכאב.
בנוסף, אפשר לשטוף את הפה עם תמיסת מי מלח כדי להקל על הכאב. אם תעשה זאת מספר פעמים ביום, זה ישמור על הפה והגשר נקיים וללא חיידקים. לעיסה ודיבור יהיו מורכבים בהתחלה, אבל אתה צריך לחשוב על המטרה הסופית – חיוך מושלם.

רואים שזה שקוף

רופאי השיניים בימינו נתקלים בבעיות עם מטופלים שלא ממש מקשיבים להמלצותיהם.
המטופלים רוצים גשר בשיניים שאינו נראה לעין, ובעוד שזה מובן, זוהי לא תמיד הבחירה המתאימה ביותר.
גשר שקוף בשיניים נועד להשתלב עם השיניים, ולכן הוא פופולרי בקרב בני נוער. עם זאת, רק לאחוז קטן מהמטופלים הגשר שעשוי מפלסטיק שקוף מתאים. קשה לקבל את זה שהאופציה 'הכי אסתטית' אינה הטובה ביותר, אך התוצאות הסופיות מדברות בעד עצמן. בטווח הרחוק, יהיו לך שיניים ישרות יותר, פה בריא יותר וחיוך יפה יותר אם תקבל את הטיפול שהאורתודנט שלך המליץ עליו. אם תתעקש על אפשרות שאינה מתאימה, ייתכן ותאלץ בכל מקרה להתקין גשר מתכתי בשיניים והטיפול יארך כפול מהזמן המקורי.

 

מהי הדרך הנכונה להתמודד עם גשר בשיניים?

אם לאחרונה התקינו לכם גשר בשיניים ואתם מתקשים להסתגל, דברו עם האורתודנט.
זו האחריות שלו לעזור לכם לעבור את השלבים הראשונים עם גשר בשיניים. שאלו שאלות, ודווחו לו על כל שינוי בפיכם. עליכם גם לשמור על השיניים והפה שלכם בריאים ככל האפשר.
למרבה המזל, צחצוח שיניים עם גשר אינו יותר קשה מהברשה רגילה. אתה יכול להשתמש במברשת שיניים רגילה, עם זיפים רגילים. יתכן שתצטרך להחליף אותה לעיתים קרובות יותר, מכיוון שחלקי המתכת ישחקו את הזיפים מהר יותר. זה ייקח קצת יותר זמן ודיוק לנקות עם חוט דנטלי, אבל גם זה אפשרי. היו עדינים ואל תפעילו לחץ יתר על השיניים. כאשר הגשר בשיניים שלך נראה מבריק ונקי, תדע שעשית עבודה טובה.
אתה צריך לצחצח רק פעמיים ביום, כמו כל אחד אחר, או בתדירות גבוהה יותר אם אתה צורך הרבה משקאות וחטיפים ממותקים. הבדק באופן תדיר והודע ​​לרופא על כל שינוי בלתי צפוי בשיניים או בפה שלך.

בהצלחה!

 

מה היה לנו עד עכשיו?