ביטוח שיניים בחו"ל

בעת תכנון נסיעה לחו"ל עולה שאלה חשובה – האם כדאי לרכוש ביטוח נסיעות הכולל כיסוי לטיפולי שיניים בחו"ל? רבים חושבים שביטוח שיניים בחו"ל מיותר, שכן הם לא צפויים לפתח בעיות שיניים בזמן הנסיעה. האמת היא שלעיתים קרובות מתעורר צורך בטיפול שיניים דחוף בעת שהייה ממושכת בחו"ל. במאמר זה נסקור את היתרונות של ביטוח שיניים לנסיעות לחו"ל, ונראה מתי הוא באמת הכרחי.

 

מה כולל ביטוח שיניים לנסיעות לחו"ל?

ביטוח שיניים לנסיעות לחו"ל מכסה טיפולים שיניים דחופים הנדרשים במהלך השהייה בחו"ל. הכיסוי כולל טיפולי חירום כגון עקירה, מילוי ועזרה בכאב שיניים חד, תיקוני תותבות שבורות, טיפול בדלקת חניכיים חריפה, מתן מרשם לאנטיביוטיקה במקרה הצורך, צילומי רנטגן במקרה חירום. חשוב לבדוק עם חברת הביטוח מה בדיוק הכיסוי הניתן בפוליסה – האם הוא כולל רק טיפולי חירום או גם טיפולים נוספים.

ביטוח שיניים

מתי מומלץ לרכוש ביטוח שיניים לנסיעות לחו"ל?

כדאי לשקול רכישת ביטוח שיניים לנסיעה לחו"ל במקרים הבאים: כאשר יש היסטוריה של בעיות שיניים – אם יש נטייה לכאבי שיניים, עששת או דלקות חניכיים, גדל הסיכוי להתעוררות בעיה שיניים בזמן הטיול. בנסיעות ארוכות, ככל שמתארכת השהייה בחו"ל גדל הסיכוי להתפתחות בעיה שתצריך טיפול.

בנסיעה לאזורים נידחים – אם הנסיעה היא לאזור מרוחק עם גישה מוגבלת לטיפול, כדאי להיות מבוטח. למי שעבר טיפול שיניים לאחרונה – אם עברת לאחרונה טיפול שיניים מורכב או ניתוח, קיים סיכוי לסיבוכים שידרשו טיפול. לילדים ומבוגרים – אוכלוסיות אלה פגיעות יותר לבעיות וכאבי שיניים.

 

במה תלויה עלות ביטוח השיניים בנסיעה לחו"ל?

ביטוח שיניים לחו"ל משתנה בהתאם לאורך הנסיעה ולמצבו הרפואי של הנוסע. במקרה של ביטוח חו"ל לפי מצב רפואי קיים, קרי בעיית שיניים מוכרת חברת הביטוח עשויה להתנגד לביטוח אותה בעיה או להציע הצעת מחיר גבוהה. המחיר משתנה בין חברות הביטוח ותלוי ביעד הנסיעה. כדאי להשוות מחירים בין חברות שונות. פרמיית הביטוח עולה עם הגיל ומספר ימי הנסיעה. חברות ביטוח מציעות גם הנחות למשפחות.

ביטוח שיניים

יתרונות של ביטוח שיניים בנסיעה לחו"ל

מאפשר קבלת טיפול דחוף ללא דאגה לעלויות, נותן תחושת ביטחון ורגיעה בזמן הנסיעה, חוסך את הצורך לחפש רופא שיניים במדינה זרה ומכסה הוצאות טיפול גבוהות שעלולות להגיע לאלפי דולרים

 

דברים שצריך לשים לב כשעושים ביטוח שיניים בנסיעה לחו"ל

יש לבדוק היטב את תנאי הפוליסה, מה שמכונה האותיות הקטנות ומה בדיוק היא מכסה. ישנן, למשל, תקרות כיסוי לטיפולים – סכומים מקסימליים להחזר, מומלץ לברר מהן. יש גם לשים לב שצריך לתאם מראש עם חברת הביטוח את הטיפול הנדרש ולעיתים קשה לאשר טיפול דחוף מול חברת הביטוח. יש לבדוק שהפוליסה מכסה גם טיפולי שיניים מונעים ולא רק טיפולי חירום, לוודא שאין החרגה על מצבים קודמים – דלקות חניכיים, עששת ועוד ולברר מהן תקרות הכיסוי המקסימלי להוצאות טיפול שיניים.

ביטוח שיניים

ביטוח שיניים
מה היה לנו עד עכשיו?