שתלים דנטליים – על האפשרויות והעלויות

מטופלים שזקוקים לטיפול של השתלת שיניים, נחרדים לעתים קרובות לגלות כי המחיר של שתלים דנטליים יכולה להאמיר גם לסכומים מפלצתיים, ולכן חשוב ביותר להתכונן מראש לעובדה שמדובר בטיפול יקר למדי שהעלויות שלו תלויות גם במרפאת השיניים הנבחרת, גם בסוג השתל הדנטלי,
וכמובן – בעיקר במצבו ובצרכיו של כל מטופל ומטופל. כל רופא שיניים מתמחר את הטיפולים שהם מציע בצורה אחרת ולכן תמיד כדאי להשוות בין הטיפולים והמחירים שמרפאות שונות מציעות. המאמר הבא יעזור לכם לעשות קצת סדר באפשרויות ובמחירים של שתלים לשיניים.

 

למה יש הבדל במחירים של השתלות שיניים בין מרפאות שונות?

מחירם של שתלים לשיניים יכול להשתנות משמעותית בין רופא לרופא, וכאמור – גם בין מטופל אחד למטופל אחר, על פי סוג ההשתלה הנחוץ לו ורמת המורכבות שלה. אין צורך לציין כי כל מדובר מגיע אל מרפאת השיניים עם היסטוריה רפואית הייחודית לו, ולכן ניתן בהחלט להניח כי רופא השיניים שלכם לא בהכרח ימליץ לכם על טיפול זהה באופיו ובעלותו לתכנית הטיפול שהומלצה למטופל אחר.
בנוסף על כך, לכל רופא שיניים יש גישה טיפולית שונה, מחירון אחר, ומומחיות אחרת – מסיבה זו תמיד כדאי ואף הכרחי ללכת ליעוץ מול כמה רופאי שיניים לפני שבוחרים את זה שיטפל לכם בפה, ולבדוק טוב טוב מה הן דרכי הטיפול המוצעות לכם, מה כלול בטיפול ובאילו מחירים מדובר.
במקרים מורכבים יותר, מומלץ לפעמים אפילו לפנות לרופא מומחה שעוסק ברפואת חניכיים (פריודנט),
ומומחיות – מה לעשות, עולה יותר כסף.

שתלים דנטליים – על האפשרויות והעלויות
שתלים דנטליים – על האפשרויות והעלויות

אילו פרמטרים משפיעים על המחיר של שתלים דנטליים?

עלותם של שתלים דנטליים משתנה ותלויה במספר גורמים, כמו:

 

סוג השתל

קיים הבדל באיכות של שתלי שיניים מסוגים שונים והמחיר מושפע מהחומרים שהם מיוצרים מהם,כמו גם ממקורם. שתלים שיוצרו בארץ יתומחרו אחרת משתלים לשיניים תוצרת ארה"ב או אירופה.המחיר: שתלים לשיניים יעלו 700 – 4500 ש"ח לשתל, בהתאם לסוג השתל שבחרתם.

 

עזרים נוספים

לעתים השתלת השיניים דורשת שילוב של עזרים דנטליים נלווים כמו כתרים או גשרים לשיניים. האיכות של ההתקנים הנלווים משליכה כמובן על עלות השתלת השיניים בכללותה.

 

השם של רופא השיניים

סביר מאוד להניח שרופא שיניים מוכר בתחומו, ששמו הולך לפניו -יעלה יותר מאשר רופא פחות מוכר.

 

מיקום מרפאת השיניים

האזור הגיאוגרפי שבו ממוקמת המרפאה משפיעה גם הוא על מחירי הטיפולים בה. לפיכך יש להניח שטיפולי שיניים בתל אביב יעלו הרבה יותר מהשתלת שיניים בקריית גת, למשל.

 

מעבדת השיניים

למעבדות שיניים שונות יש מחירים שונים והן מציעות שירות ברמה שונה ובאיכות שאינה אחידה. ניתן לשאול מראש את רופא השיניים שלכם עם איזו מעבדה הוא עובד ולברר מה המוניטין של המעבדה בתחום השתלים בשיניים.

 

מה הן השיטות הכי משתלמות להשתלת שיניים כיום?

כאמור, בשוק השתלות השיניים של ימינו ניתן למצוא מגוון של טיפולים להשתלת שיניים בשיטות שונות. כמובן, כפי שלכל מטופל יש צרכים שונים ורקע רפואי שונה, כך גם חשוב להבין שלא כל שתל דנטלי מתאים לכל אחד. פירוש הדבר הינו שמצב השיניים והחניכיים של מטופל מסוים בהשוואה למישהו אחר, עשוי בהחלט להשפיע על סוג השתלת השיניים שרופא השיניים שלו ימליץ לו לבצע, ובהתאם גם עלות הטיפול. השאלה הנכונה אינה: "מהי שיטת השתלת השיניים הכי משתלמת?" – אלא, מה יהיה הכי משתלם עבורכם, לטווח הרחוק. אף שסקר מחירים הוא דבר שמומלץ ביותר לבצע לפני שפונים לבצע השתלת שיניים, אסור ליפול להבטחות לשתלי שיניים במחירי מבצע ושלל הבטחות שיווקיות שעשויות להתגלות כפתרון חלקי במקרה הטוב, ומוצר נחות שמסכן את בריאותכם – במקרה הגרוע יותר. עלות של טיפולי השתלת שיניים נועדה לכסות בין היתר אחריות על השתלים בשיניים ולהבטיח את איכותם ואת רמת השירות שתקבלו.

איך בוחרים שתלים איכותיים לשיניים?

נכון להיום, קיים מגוון של טיפולי השתלת שיניים בשוק, וכל טיפול נותן מענה לצרכים הספציפיים של המטופל. למשל, יש מטופלים שהשתלת השיניים שלהם תכלול גם התקנה של שיניים תותבות, לאחרים ישתילו שתלים דנטליים בלייזר או בשיטה שונה שנקראת All on 4, וקיימים אפילו מטופלים שרופא השיניים ימליץ להם שלא לבצע השתלת שיניים כלל אלא ללכת ישר על שימוש בשיניים תותבות.
הכל תלוי במצב השיניים והחניכיים של המטופל, במיומנות של רופא השיניים וכמובן – גם בתקציב.


היכן כדאי לעשות השתלת שיניים במחיר הוגן?

כפי שראיתם, ישנם לא מעט גורמים אשר יכולים להשפיע על מחירם של שתלים לשיניים ועל העלות של טיפולי השתלת שיניים. טווח המחירים הוא מאוד רחב ואין זה פלא – משום שכל מטופל וכל טיפול של השתלת שיניים דורש כלים והתקנים מסוגים אחרים.  יחד עם זאת, השתלים לשיניים בדרך כלל יהיו המרכיב היקר ביותר בטיפול של השתלת שיניים. מחירם של שתלים דנטלים כאמור מושפע מאוד מן האיכות של השתל. סוגי השתלים הדנטליים שנמצאים בשוק הינם רבים, והם מגיעים ברמות שונות של איכות, מארצות ייצור שונות ומתאפיינים ברמת עמידות משתנה.

כאשר מדובר על טיפולים של השתלות שיניים שיש בהם מרכיב נוסף מלבד השתלים הדנטליים – כמו למשל, תוספת הטמעה של כתר דנטלי או גשר לשיניים, חשוב לא להתפשר גם על איכותם של העזרים הללו. אחרי הכל, מדובר בבסיס שעליו רופא השיניים שלכם אמור למקם את השתלים שלכם ואתם רוצים שהוא יהיה איתן ועמיד לאורך זמן. כלל האצבע בבחירת שתל דנטלי אם כן, היא שככל שתבחרו שתל ברמה גבוהה יותר – כך הסיכוי שהשתלת השיניים שלכם תהיה מוצלחת והתוצאה תהיה לשביעות רצונכם – יעלה. ב"צוהר – רפואת שיניים" ישמחו ליעץ לכם בנושא.

מה היה לנו עד עכשיו?