ביטוח בריאות – לוודא שיש טיפולי שיניים בפוליסה

   

בשנים האחרונות אומנם קופות החולים החלו להכניס גם שירותי שיניים לביטוחים משלימים, אך עדיין לא מדובר על מכלול של כל הטיפולים וכן כפי שאנחנו יודעים, מאחר ומדובר בקופת חולים, הרי שהמצב הוא כזה שאנחנו לא בהכרח נקבל את הטיפול במועד ובזמן שאנחנו צריכים.

לכן, כשאנחנו מחפשים ביטוח בריאות, חשוב לוודא שהפוליסה כוללת גם רופאי שיניים על כל המשתמע מכך. בצורה כזו, אנחנו יכולים לחסוך לעצמנו זמן וחשוב לא פחות, אנחנו יכולים לחסוך לעצמנו לא מעט כסף. הרי אם לא תהיה לנו פוליסה שכזו, אנחנו נצטרך לשלם לא מעט עבור טיפול איכותי של רופא שיניים.

בשביל להבין את המשמעות של הדברים, הרי שצריך להבין תחילה את ההבדל בין רופא שיניים פרטי לרופא שיניים של הקופה. רופא של הקופה מקבל עשרות מטופלים ביום, הוא מקדיש להם זמן קצב מאוד, זמן מוגבל, הטיפול נעשה במרפאות של הקופה על פי התנאים שהיא מספקת. צריך לומר שמדובר בתנאים טובים אך עדיין הם לא ברמה דומה לתנאים שרופא פרטי יכול להציע.

לעומת זאת, כשאנחנו פונים אל רופא שיניים במסגרת ביטוח בריאות או באופן פרטי בעלות מלאה, אז אנחנו יכולים להיות בטוחים שנקבל את השירות הטוב ביותר, במועד שמתאים לנו, הרופא מקבל כמות נמוכה יותר של מטופלים (באופן טבעי יפנו אליו פחות בגלל עלויות כספיות). אנחנו יכולים להרגיש הרבה יותר בטוחים שבסיטואציה כזו נקבל שירות וטיפול הרבה יותר טובים.

כיצד ביטוח בריאות יכול לעזור לנו?

ובכן, כשאנחנו חותמים על פוליסת ביטוח בריאות, אנחנו נהנים מאפשרות לפנות אל רופאים פרטיים שנמצאים בהסדר עם החברה, וכך אנחנו משלמים מחיר מופחת. באופן כזה החברה משלימה את החסר. אנחנו כן נצטרך לבדוק מה החלק של החברה ומה החלק שלנו, וכמה פעמים אנחנו יכולים ללכת לטיפול אצלו. חשוב לדעת אילו טיפולים החברה מכלילה בפוליסה, והאם החלטה שלנו להשתמש בפוליסה, תייקר אותה בשלב מאוחר יותר.

עכשיו, כשאנחנו חותמים על פוליסת ביטוח בריאות, אנחנו צריכים לבדוק אילו טיפולי שיניים נכללים בה. סביר להניח שלא מדובר בדברים בסיסיים בהכרח של סתימות קלות אלא דברים יותר מורכבים ומשמעותיים, כמו למשל, שיקום פה ולסת, עקירות, יישור שיניים ועוד. טיפולים שעלותם מתחילה באלפי שקלים ויכולה לטפס בקלות כלפי מעלה.

מה אנחנו צריכים לבחון כשאנחנו חותמים על פוליסה

דבר ראשון אנחנו צריכים לבדוק, כאמור, מי נכלל במסגרת הפוליסה, אילו רופאים והיכן הם מקבלים.

דבר שני, אילו טיפולים נכללים במסגרת הפוליסה.

דבר שלישי, מה החלק של השתתפות החברה, והאם הוא משתנה ביחס לכל טיפול.

דבר רביעי, אנחנו צריכים לבחון וזו נקודה מהותית, האם יש קשר בין טיפולי שיניים לטיפולים אחרים מבחינת עלויות הפוליסה והשינויים שיתבצעו בה בהמשך.