4 רופאים מומחים שכדאי לבקר באופן קבוע

הבריאות שלנו חשובה לנו. במציאות המודרנית והמערבית שבה אנחנו חיים, יש לנו גישה לרפואה מתקדמת שיכולה לעזור בכל עת. עלינו לדאוג לעצמנו בכל הדרכים האפשרויות, ואחת הדרכים היא ללא ספק להגיע לבדיקות אצל רופאים מומחים באופן קבוע. הסיבה לכך? תמיד רצוי וכדאי להיות במעקב אחרי הבריאות שלנו, ליתר ביטחון. יש כמה תחומים שצריך להיות באופן תדיר במעקב אחריהם, ובמאמר זה נפרט לכם עליהם.

 

רופא מומחה ברפואת עיניים

טיב הראייה שלנו חשוב לאין ערוך. עלינו לבדוק מדי תקופה את מצב העיניים אצל מומחה לרפואת עיניים, על מנת לוודא שמצב הראייה אינו מתדרדר. בגילאים מתקדמים, החשש לנזק בראייה גדל יותר ויותר. אחד המקרים הנפוצים הוא קטרקט, מצב שבו בעדשת העין שלנו מתפתחת עכירות שמונעת מאיתנו לראות כמו שצריך.

נציין כי קטרקט היא תופעה נורמלית ושכיחה שמתרחשת באופן טבעי למבוגרים מעל גיל 60. כמו כן, גם שינויים מטבוליים ומחלות תזונתיות יכולות לגרום לכך. על מנת למנוע החמרה של עכירות בראייה, רצוי לבקר אצל מומחה לרפואת עיניים לפחות אחת לשנה.

רופאי בריאות

רופא מומחה לנוירולוגיה

נוירולוג הוא רופא המתמחה בטיפול של מחלות הקשורות במערכת העצבים – מחלות מוח, חוט השדרה, מחלות שריר ולעיתים גם מחלות הקשורות לחיבור בין השריר לעצב במוח. למעשה, אלה המחלות שקשורות ישירות לתפקוד הגוף שלנו. ביניהן אפילפסיה, כאבי ראש ממגוון סיבות, מחלות זיהומיות, טרשת נפוצה ועוד ועוד. חשוב לבקר לפחות אחת בשנה אצל רופא מומחה לנוירולוגיה על מנת לבדוק שהמצב במערכת העצבים שלנו תקין, וכמובן לפנות במקרה של כאבים.

 

רופא מומחה לעור ומין

רפואת עור ומין נוגעת לכל אחד, מילדים ועד מבוגרים. רפואת עור ומין מתייחסת לשינויים שמתרחשים בעור ובאיברי המין שלנו. המחלות לרוב נוגעות לפריחות, דלקות, פטריות, פצעים מסוגים שונים וכן הלאה. רפואת עור ומין יכולה גם לאתר גידולים ברחבי הגוף ולמנוע מנגעים סרטניים להתפתח. כלל בני האדם, מגיל ילדות ועד גיל מבוגר, צריכים לבקר אצל רופאי עור ומין אחת לתקופה. כמובן, יש לפנות לרופא מומחה כשמבחינים בשינויים על גבי העור או באיבר המין.

מומחה לנוירולוגיה

רופא מומחה לאף אוזן גרון

כמו כל שאר הרופאים שציינו לפני כן, גם אף אוזן גרון הוא תחום חשוב ועיקרי בגופנו שיש לשים לב אליו ולטפל בו באופן קבוע. רופאי אף אוזן גרון עוזרים לטפל בשלל מחלות ודלקות שתוקפות את כולנו באופן שגרתי ושכיח, כדוגמת דלקות באוזניים, ירידה בשמיעה, אלרגיות, סינוסים באף, קושי בבליעה, בעיות דיבור, נחירות, קשיי נשימה, אובדן ריח וטעם ועוד ועוד.

האף, הגרון והאוזניים שלנו שמחוברים אחד לשני יכולים ליצור שלל בעיות וכאבים שונים. אותם הכאבים יכולים להתפתח לדלקות חמורות או מחלות ממושכות אם לא יטופלו בזמן. ההמלצה לבקר רופא אף אוזן גרון מגיעה בעקבות העובדה שהוא מעניק טיפול מקיף לכל מה שמתרחש בתעלות הפנים שלנו.

רופא אף אוזן גרון

רופאים מומחים
מה היה לנו עד עכשיו?