4 יתרונות בריאותיים של אקדח עיסוי

אם בעבר רק ספורטאים מקצועיים הכירו את אקדחי העיסוי, הרי שכיום מדובר במוצר המוכר לכלל הציבור. אקדח עיסוי עובד על עיקרון הריפוי באמצעות ויברציות (או רטט, למי שמתעקש על להשתמש במושג העברי). האקדח משתמש במנוע שהונדס בצורה מדויקת על מנת להעביר ויברציות לתוך השריר. הויברציות משחררות חומצות חלב שמצטברות בשרירים, ומגבירות את זרימת הדם.

 

4 יתרונות בריאותיים לשימוש באקדח עיסוי

אקדח עיסוי טומן בחובו יתרונות בריאותיים רבים. על מנת להקל עליכם, ריכזנו את ארבעת היתרונות המשמעותיים ביותר. אם אתם מתלבטים בנוגע לקנייה של אקדח עיסוי, אנחנו מקווים שהטקסט שלפניכם יסייע לכם להגיע להחלטה הנכונה ביותר עבורכם. לפני שנתחיל חשוב לנו לציין שאין לראות בכל האמור בטקסט הזה כתחליף לייעוץ על ידי רופא. אלו הם חמשת היתרונות הבולטים ביותר:

 

נטרול אפקטים שליליים של חומצות חלב

חומציות חלב נוצרות ברקמות שריר כאשר הגוף מזהה בהן מחסור בחמצן. מחסור בחמצן לשריר יכול להתרחש בעת אימון אינטנסיבי או עבודה פיזית מאומצת. בשני המקרים עולה הדרישה של הגוף לחמצן, אך מחזור הדם לא עומד בדרישה. אקדח עיסוי משחררים את חומצות החלב המצטברות בשרירים, ובכך מסייעים בשחרור השרירים, ואפקטים שליליים אחרים של חומצות החלב.

 

שיקום ומניעת פציעות חוזרות בשריר פגוע

מחקרים רבים העידו כי ייתכן מאוד שקיים קשר בין שימוש באקדח עיסוי לבין שיקום מהיר יותר של רקמות שריר. המחקרים טוענים כי הזרמת הדם המוגברת שיוצר אקדח העיסוי, מסייעת לגוף "להביא" יותר חומרים מחזקים ובונים לרקמת שריר פגועה. למעשה, שימוש באקדח עיסוי כאפקט משלים לשיקום מפציעה אף נבדק רבות כגורם מסייע למניעת פציעות חוזרות בשריר ששוקם.

 

הגנה מפני פציעות

שימוש באקדח עיסוי לפני אימון, יכול להוות אפקט משלים לחימום לפני אימון. חשוב מאוד לבצע חימום לכל השרירים בגוף לפני אימון או פעילות גופנית מאומצת. הסיבה לכך שחשוב לבצע חימום לפני אימון היא שהחימום תורם לגמישות השריר. ככל שהשריר גמיש וחם יותר – כך קטנים הסיכויים שהוא ייפגע במהלך האימון.

 

הגדלת טווח תנועה לשרירים

שימוש באקדח עיסוי באופן קבוע, מסייע להגדיל את טווח התנועה של השריר. שריר בעל טווח תנועה גדול יותר, מאפשר אימון אפקטיבי יותר – ושגרת חיים בריאה יותר. שימוש באקדח עיסוי מסייע במניעת נוקשות והעדר גמישות ברקמות שריר. נוקשות יכולה להיווצר בעיקר אחרי אימונים אינטנסיביים, או שגרת חיים שאינה כוללת פעילות גופנית מספקת.

 

סיכום

לסיכום, לאקדח עיסוי ישנם יתרונות רבים. מומלץ להשתמש באקדח עיסוי לפני ואחרי אימון. ניתן ומומלץ להשתמש באקדח עיסוי לאחר שיקום מפציעה או בגיל מבוגר כאשר סובלים מנוקשות הגוף. חשוב לציין שיש להיוועץ ברופא לפני שימוש באקדח עיסוי. אקדחי עיסוי מגיעים במגוון דגמים ומחירים. התייעצו עם משווק מורשה לגבי אקדח העיסוי שמתאים לכם.

אקדח עיסוי

אקדח עיסוי
מה היה לנו עד עכשיו?