4 דברים שחייבים להיות בתוך תיק חובש

כל חובש מכיר את המורכבות הרבה שיש בארגון התיק. מצד אחד אנחנו רוצים לקחת איתנו כמה שיותר ציוד שיוכל לשרת אותנו בעת הצורך, אך מנגד, הגודל של תיק החובש מוגבל. כל פריט שנכנס לתיק החובש מונע את כניסתו של פריט אחר, כך שאנחנו צריכים להיות מאוד קפדניים בעת בחירת הציוד לתיק. כאן נספר לכם על מספר פריטים שאסור לכם לוותר עליהם.

 

תיק חובש

תיק חובש הוא כנראה הדבר הכי חשוב בזירות עם פצועים. עוד לפני שמגיעים כוחות ההצלה הרשמיים תיק החובש הוא למעשה סל הכלים שבאמצעותו אנחנו צריכים לייצב את מצבם של הפצועים עד שעזרה רפואית משמעותית יותר תגיע לזירה. כל הפריטים בתיק החובש צריכים להיבחר בקפידה, כדי לא להגיע למצב שבו בתיק החובש שלנו יש פריטים שלא רלוונטיים.

ערכת עזרה ראשונה

חוסם עורקים איכותי

הפריט הראשון שעליו נדבר הוא כמובן חוסם עורקים. מדובר על פריט שיכול להפתיע את מי שלא מכיר בפשטות שלו, אולם כמות המקרים שבהם הוא הציל חיים היא גדולה מכדי שנוכל לספור אותה. חסום העורקים שעליו היינו ממליצים לכם הוא חוסם עורקים טקטי, כזה שנוח לסגור אותו בצורה מהודקת, גם בלי שמי ששם את החוסם צריך להפעיל לשם כך כוח רב מידי.

 

ציוד חיטוי

הדבר השני שחייב להיות בתיק שלכם הוא ציוד חיטוי. זירות טיפול בדרך כלל הן לא המקום הכי סטרילי שהייתם חושבים עליו, במיוחד שבדרך כלל אין לכם דרך לדעת מה בדיוק יהיה המקום שבו תצטרכו להעניק טיפול. ציוד החיטוי המומלץ אלו מגבונים ספוגים באלכוהול שכל אחד מהם נמצא באריזה נפרדת. הם יאפשרו לכם לחטות פצעים בצורה מהירה בלי לסכן את הפצוע.

 

אינפוזיה

אינפוזיה היא למעשה הדרך שלכם להכניס לגופו של הפצוע חומרים חיוניים, דבר שקריטי בזירות פציעה. לעיתים הכנסה של אינפוזיה יכולה להציל את חייו של הפצוע כיון שהיא תאפשר לו לשרוד לפחות עד הגעתם של כוחות הצלה משמעותיים יותר. ערכת האינפוזיה כוללת כמובן מחט, צינור ואת שקית החומרים שאותה נחבר לגופו של הפצוע.

 

משכך כאבים

הפריט האחרון שאתם צריכים להחזיק אצלכם הוא משכך כאבים. ישנם כמה סוגים של משככי כאבים, וחשוב להבין שמשכך כאבים הוא לא רק כדי למנוע את כאביו של הפצוע. הגוף משקיע אנרגיה רבה בהתמודדות עם כאב, דבר שגוזל אנרגיה ממקומות אחרים בזמן פציעה. משכך הכאבים נועד לעזור לגוף לווסת את האנרגיה שלו למקומות החשובים באמת בזמן פציעה.

 

לסיכום

בזירות פציעה הדבר הראשון שיש הוא תיק חובש. בתיק הזה נמצא הציוד הראשוני שאמור להציל את הפצועים ולאפשר להם להגיע למצב כמה שיותר טוב, לפחות עד ההגעה של כוחות הצלה משמעותיים יותר. כאן קיבלתם סקירה על ארבעה פריטים שאתם חייבים לדאוג לשים בתיק החובש שנמצא אתכם.

תיק חובש

מה היה לנו עד עכשיו?