שלושה טיפים לשיפור אורח החיים של הוריכם

כל אדם, אם שפר גורלו, זוכה לראות את ההורים שלו מתבגרים. ההתבגרות של ההורים שלנו עלולה להיות זמן מאתגר עבורנו, כי היא מפעילה אותנו מאד מבחינה רגשית. אז נכון, זה לא כל כך כיף לראות את ההורים שלנו מתבגרים, אבל זה חלק טבעי מהחיים ואי אפשר לעצור את הזמן. מה שכן אפשר לעשות זה לגשת לנושא בצורה אופטימית ומלאת מוטיבציה, ולאפשר להורים אורח חיים טוב בגילאים המבוגרים יותר.

אנשים בגיל השלישי הם לרוב אנשי עם הרבה נסיון חיים, יש להם הרבה מה לתרום לסביבה ויש להם זמן פנוי. זו יכולה להיות תקופה נהדרת עבורם להשקיע בעצמם. אחרי שנים של עבודה וגידול הילדים, סוף סוף הגיע הזמן שלהם. אם תעזרו להם לדאוג לאורח חיים מיטיב וחיובי הם יכולים ממש להנות מהגיל השלישי ולהמשיך לצמוח, להתפתח ופשוט לעשות חיים!

המאמר הזה נכתב במיוחד עבור כל מי שרוצה לדאוג שההורים שלו יחוו אורח חיים טוב וכיפי בגיל השלישי. אספנו עבורכם שלושה טיפים מעולים וקלים ליישום שיהיה לכם כיף ליישם, יחד עם ההורים. קדימה מתחילים.

 

טיפ ראשון – נפש שמחה בגוף שמח

השמחה היא אינה מנת חלקם רק של הצעירים. מבוגרים רבים רוצים להמשיך להנות ולשמוח. כוונו את ההורים שלכם לדברים שיכולים לגרום להם שמחה. אנחנו ממליצים בעיקר לחפש יחד איתם איך לאמן עוד ועוד את שריר ההומור. הכירו להם סטנדאפיסטים שאולי הם יאהבו ואם זה עובד, קחו אותם להופעה אחת או שתיים. תוכלו גם לשבת ולצפות איתם בתכנים מצחיקים מהעבר שלהם. להומור הישראלי היסטוריה ארוכה, שאלו אותם מה הם אוהבים ומה מצחיק אותם ועשו לכם מנהג לשבת ולצחוק איתם.

ערב סטנדאפיסטים

טיפ שני – פעילות גופנית מותאמת

פעילות גופנית מותאמת עוזרת לכל אחד לשמור על הגוף ועל הנפש, קל וחומר בגיל השלישי. חשוב למצוא מקום שיכול לתת מענה מתאים להורים שלכם. חלק מההורים כבר אחרי מחלות או אירועים אחרים ולכן מאמני כושר שעוסקים במיוחד בגיל השלישי יהיו מושלמים למשימה. חפשו מקום מצוין עם מאמנים שיקומיים שבאמת נותן מענה לשאלה: איך לשפר את המצב הפיזי והמנטלי של אוכלוסיית הגיל השלישי. מקום מקצועי ורציני יבנה להורים שלכם תוכנית המתאימה להם בדיוק. תוכנית כזו תשמור על הגוף שלהם, תיתן להם תחושת הצלחה, תחזק אותם ותגרום להם להרגיש טוב יותר!

 

טיפ שלישי – תזונה נכונה

עבור כולנו תזונה נכונה היא מפתח לשמירה על הבריאות, הרגשה טובה יותר ואורח חיים בריא.  תזונה נכונה גם מאפשרת לנו להיות במצב רוח יותר טוב ולהנות מאנרגיה חיובית בגוף הנשמרת לאורך זמן. עשו לכם מנהג לשבת לאכול עם ההורים שלכם דברים בריאים ומחזקים וכך גם תהנו מארוחה משותפת וגם תתרמו לאורח חיים בריא יותר של הוריכם.

עם חשיבה נכונה וכמה פעולות פשוטות תוכלו לעזור להורים שלכם להנות מהחיים ולשמור על אורח חיים מצוין גם בגיל השלישי. השתמשו באחד הטיפים או בשלושתם והכי חשוב – תהנו יחד!

קשישים אורח חיים בריא

שיקום גופני בכירים
מה היה לנו עד עכשיו?