סובל מבעיה רפואית? למד האם מגיע לך פטור ממס הכנסה

אם אתה סובל מבעיה רפואית כזו או אחרת, קודם כל אנחנו מצטערים מאד לשמוע. שנית חשוב שתדע שיש מה לעשות. לצד הטיפולים, השיקומים ואפילו התמיכה הרגשית שאתה יכול וצריך לקבל, אנחנו בטוחים שאתה חווה גם פגיעה כלכלית. חשוב שתדע שלפי החוק במדינת ישראל, יכול מאד להיות שמגיע לך פטור ממס הכנסה. הפטור יכול להיות באחוזים מסוימים או אפילו פטור מלא ותקופת הפטור משתנה ממקרה למקרה, לעיתים ניתן לקבל פטור לכל החיים. אז איך אפשר לדעת אם מגיע לך פטור? הכנו לך מדריך מפורט שיעזור לך ללמוד האם במקרה שלך מגיע לך פטור ממס הכנסה ומה תוכל לעשות כדי לקדם את הנושא ולקדם את הפטור. קדימה מתחילים!

 

פטור ממס הכנסה – מי זכאי לקבל?

לפטור ממס הכנסה זכאים אנשים שסובלים מבעיות רפואיות ממגוון סוגים. הוא ניתן לחולים או פצועים כדי לעזור להם להתמודד עם המצב הקשה אליו הם נקלעו. אם אתה חולה או שעברת תאונה משמעותית שהשפיעה רבות על אורח החיים שלך, סביר להניח שתוכל להוציא פטור ממס הכנסה עם חברת בשביל הזכויות. אחוזי הפטור ישתנו ממקרה למקרה. אם התפקוד, רמת החיים ויכולת ההשתכרות שלך הושפעו מהמצב – אל תהסס לבקש פטור, זה יכול לסייע לך ואף לבני משפחתך בצורה מאד ניכרת.

מס הכנסה

הנה כמה מצבים לדוגמא בהם אפשר לקבל פטור ממס הכנסה:

במקרים של מחלות כרוניות

לצערנו הרב בשנים האחרונות מחלות כרוניות הפכו להיות עניין מאד נפוץ בקרב האוכלוסייה. דוגמא מאד שכיחה כיום היא מחלות מעיים למינהן, לדוגמא קרוהן. אם אתה סובל ממחלה כרונית, יכולת התפקוד שלך בוודאי נפגעה והמצב שלך בטח לעיתים טוב יותר ולעיתים חמור יותר. במצב של מחלה מסוג כזה תוכל לקבל פטור ממס הכנסה ובאחוזים די גבוהים. בגלל שהמצב כרוני הפטור יהיה לשנים רבות או אפילו לכל החיים. כדי לדעת בדיוק מה הזכויות והאפשרויות שלך חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע שמכירים היטב את השטח ואת התחום ויידעו כיצד להנחות אותך וללוות אותך במיצוי הזכויות שלך.

 

עברת תאונה משמעותית או קשה

תאונות קורות לכל אחד. למעשה הסטטיסטיקה מדברת על כך שכל אדם יחווה לפחות תאונה אחת במהלך חייו. תאונה יכולה להתרחש בכביש, אך לא רק. חלק מהתאונות יקרו בבית, במקום העבודה או אפילו סתם ברחוב. לצערנו תאונות רבות מייצרות בעיות רפואיות אורכות הדורשות שיקום וטיפול אינטנסיבי לאחריהן. אם זה מצבכם, סביר להניח שאתם זכאים לפטור, אולי פטור מלא ממס הכנסה. בעיקר אם נוצרו בעיות חדשות בגלל התאונה.

 

בעיות נפשיות

אנשים רבים סובלים מבעיות נפשיות לא קלות בעצימות משתנה. ישנם מצבים של בעיות נפשיות שיאפשרו לכם לקבל פטור ממס הכנסה, בעיקר אם התפקוד שלכם נפגם בעקבות הבעיות. אלה הם רק כמה דוגמאות. חשוב שתזכרו, הפטור הוא זכות שעומדת לכם במידה ואתם פצועים או חולים וחשוב מאד שתפעלו על מנת להשיג אותו. זה יכול לחסוך לכם כסף רב בתקופה בה אתם עלולים להכנס לסחרחרה כלכלית. פנו לאנשי מקצוע מעולים לעזרה ושיהיה בהצלחה!

פסיכולוג עם הלקוח שלו

מה היה לנו עד עכשיו?