טיפולי שיניים תוך כדי הרדמה מלאה

   

ככל שהתפתח ענף הטיפול ברפואת השיניים, ואפשר טיפולי שיקום הפה מקיפים ליותר ויותר אנשים, כך הפך עניין ההרדמה למשמעותי יותר. אם בעבר הספיקה הרדמה מקומית, סדציה או גז צחוק לטיפולי שורש ואפילו לעקירות כירורגיות וניתוחי חניכיים, הרי שהיום היקף הטיפולים גדל כל כך, ובאמצעות הרדמה מלאה ניתן לבצע אותם ביום אחד.

באילו מקרים נמליץ על טיפולי שיניים בהרדמה מלאה?

אם בעבר ביצענו מספר רב של טיפולים, הרי שהיום אפשר לבצע טיפולים גדולים הרבה יותר ביום אחד. זאת, בתנאי שהמטופל מסוגל לשאת את הישיבה הממושכת על הכיסא, את אי הנוחות הכרוכה בכך, לפעמים כאב קל ובחלק מהמקרים גם חרדה דנטאלית בלתי ניתנת לשליטה.

על כל אלה נותנים מענה טיפולי שיניים בהרדמה מלאה . מדובר בטיפול הניתן תחת הרדמה שמבצע רופא מרדים מומחה, או רופא השיניים עצמו, בתנאי שהוכשר לכך. מכיוון שגם רופאים כירורגיים לא מתיימרים לבצע את ההרדמות בניתוחים בעצמם, אנו ממליצים גם לרופאי שיניים להתמקד ברפואת השיניים ולהשאיר את ההרדמה למרדימים.

רופא מרדים בטיפולי שיניים בהרדמה מלאה

רופא מרדים הוא רופא אשר עבר התמחות ברפואה מרדימה, ובנוסף התמחה בענף מסוים ברפואה, ממש כמו כל רופא אחר. רופאים מרדימים מסוימים התמחו ברפואת שיניים והם מומחים בביצוע הרדמה למטופלים הנתונים תחת טיפול שיניים מקיף.

רופא מרדים יודע לתת מענה לכל מטופל, בכל מצב רפואי ובכל מצב נפשי. מטופלים רבים סובלים מחרדה דנטאלית, המונעת מהם מלפנות לטיפולי שיניים במשך שנים רבות. הזנחה קשה מביאה למצב דנטאלי ירוד ביותר, שלעיתים דורש טיפול מקיף שחלקו כירורגי. עבור מטופל חרד, ניתוח שיניים הוא הסיוט בהתגלמותו. טיפולי שיניים בהרדמה מלאה הם הגשמת כל חלומותיו.

הכנה לטיפול שיניים בהרדמה מלאה – עבור הרופא ועבור המטופל

כשהרופא המרדים מתכונן לטיפול שיניים בהרדמה מלאה, הוא למעשה לומד את צרכי הרופא, כמו גם את צרכי המטופל. תפקידו לדאוג שהמטופל יצלח את הטיפול בשלום, וכדי לעשות זאת על הצד הטוב ביותר, עליו לדאוג שרופא השיניים יוכל לעבוד כשהוא ממוקד כולו במטופל ובטיפול. תפקידו של הרופא המרדים לדאוג שכל המדדים של המטופל תקינים ושהוא מקבל את חומרי ההרדמה המתאימים לו, במינונים המתאימים לו, ואפילו יקבל תמיכה בתקופת ההחלמה. משמעו של דבר, שכשהרופא המרדים לומד את הטיפול שעומד לעבור המטופל, הוא מתאים לו את חומרי ההרדמה בהתאם למצבו הפיזי, לנתונים האישיים שלו וגם לתקופת ההחלמה הצפויה לו. שימוש בחומרי הרדמה מתאימים עשוי לסייע למטופלים להחלים יותר מהר מניתוחים, ובכלל זה מטיפולי שיניים מורכבים.

לסיכום

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה הופכים שכיחים יותר, בהיותם מענה של ממש למטופלים הסובלים מחרדה דנטאלית בבחינת קרש הצלה; מענה לרופא השיניים שיכול להתמקד בטיפול; ומענה למטופלים הזקוקים לטיפולי שיניים מקיפים האורכים שעות רבות.