מהן העלויות של קורס עזרה ראשונה

כל אחד יודע שישנה חשיבות גבוהה ללימודי קורס עזרה ראשונה. בין אם מדובר בהורים חדשים שרוצים להיות בטוחים שיש להם את הכלים הדרושים לכל תרחיש שעשוי לקרות או מעסיקים שרוצים להיות בטוחים שיש להם את האפשרות לספק מענה מהיר במקרי חירום. השאלה הבסיסית שנשאלת על ידי כל אחד מהם נוגעת דווקא לעלות של הקורס. אז מהן העלויות של קורס עזרה ראשונה ומה חשוב שתדעו בנושא? כל זאת ועוד יובא בהמשך.

 

במה תלוי המחיר של קורס עזרה ראשונה?

המחיר של קורס עזרה ראשונה צפוי להיקבע בהתאם לפרמטרים מסוימים, להלן הפרמטרים הללו:

  • קורס מתוקשב
  • קורס פרונטלי
  • מספר השעות שאורך הקורס

כך שכדי שתוכלו לדעת כמה אתם צפויים לשלם על קורס העזרה הראשונה שלכם, אתם צריכים להחליט קודם מהו אופי הקורס המתאים לכם.

 

איזה סוגי קורסים קיימים?

כידוע, לכל קורס יש זמן משתנה. ניתן למצוא היום קורס החייאה שאורך כ-4 שעות בזמן שיש קורס שכולל השתלמות בעזרה ראשונה שצפוי לארוך 40 שעות. אם אתם מחפשים ידע בסיסי (כמו למשל – איך מבצעים החייאה) ואינכם רוצים קורס מעמיק בנושא, אז קורס של 4 שעות צפוי להספיק לכם. לעומת זאת, אם אתם רוצים להירשם לקורס שאורך 22, 44 או 88 שעות, אתם צפויים לשלם קצת יותר.

 

מהם מחירי הקורסים השונים?

המחירים עשויים להשתנות בהתאם לפרמטרים השונים שנכתבו לעיל וגם בהתאם למרכזי הלימוד השונים. ביררנו עם כמה מקומות לימוד את מחיריהם של 2 קורסים. האחד בהיקף של 22 שעות והשני בהיקף של 28 שעות וריכזנו עבורכם את המחיר הממוצע של קורסים אלו, להלן הפרטים:

  • קורס עזרה ראשונה בהיקף של 22 שעות במתכונת בוקר שאורך כ- 3 ימים רצופים צפוי לעלות לכם בסביבות ה-400 ₪.
  • קורס עזרה ראשונה שמתאים למדריכים ומאמנים בהיקף של 28 שעות צפוי לארוך לכם בסביבות ה-380 ₪.

 

האם יש הבדל בעלות של קורס עזרה ראשונה פרטי לעומת קבוצתי?

אם אתם מעוניינים לקחת חלק בקורס באופן פרטי, אתם תמצאו את עצמכם משלמים יותר. ביררנו מול כמה מקומות ונאמר לנו שהמחיר עשוי לעלות החל מ- 800 ₪. ההמלצה שלנו היא לקחת חלק בקורס קבוצתי, מכיוון שבקורס זה, עולות שאלות שמחדדות פרטים שנראים ברורים, אבל בסופו של דבר מתגלה שהם לא היו ברורים ב-100%. תמיד טוב ללמוד בקבוצה וללמוד מאנשים נוספים, לראות אותם מתנסים בביצוע החייאה ופעולות אחרות כחלק מהקורס.

 

לסיכום

העלויות של קורס עזרה ראשונה עשויות להשתנות בהתאם לפרמטרים שונים. אם אתם מתכננים לקחת חלק בקורס שכזה, אתם צריכים לבדוק תחילה את מספר השעות, האם מדובר בקורס פרונטלי או מקוון ואם זהו קורס פרטי או קבוצתי. רק לאחר מכן תוכלו לדעת את הסכום המדויק לתשלום.

ערכת עזרה ראשונה

מה היה לנו עד עכשיו?