לא רק רופא או עו"ד: למה חשוב לתת לאנשים צ'אנס באפליקציות היכרויות?

מה אתם בודקים בפרופיל של בן או בת זוג פוטנציאליים באתרי היכרויות? היכולת לקבל מידע רב על בן הזוג הפוטנציאלי גורמת לרבים לבחור קריטריון מרכזי בעיניהם, כמו תחום מקצועי ולברור על פיו את המועמדים. תהליך כזה עלול לגרום לפספוס של אפשרויות נפלאות. בואו נגלה מדוע כדאי לפתוח את הראש ואת הלב גם לאפשרויות חדשות

 

ערכים אישיים

המצפן הפנימי והמוסרי של רובנו פועל על פי הערכים האישיים שלמדנו והפנמנו לאורך החיים. התאמה ערכית היא פן חשוב במיוחד במערכות יחסים רומנטיות, אבל לא תמיד נכון לבחון את הערכים של אדם על פי המקצוע בו בחר. ערכים של דייקנות, מסירות ואחריות ניתן למצוא גם אצל מי שעובד כרופא וגם אצל נהג משאית. ישנם חלקים אחרים בפרופילים באתרי היכרויות כדוגמת זיגוטה שיוכלו להעיד על הערכים, שהרי כל אדם הוא הרכב של ערכים אישיים וקורות חייו, וכדאי לבחון את האדם ואת ערכיו ולא רק לפי עיסוקו.

 

אינטליגנציה רגשית ויכולות חברתיות

גם יכולות רגשיות ויכולות חברתיות משתנות באופן ניכר בין התפקוד המקצועי לתפקוד האישי. גם אם כל לקוחותיו של עורך דין מצליח מספרים על סבלנותו והתחשבותו, אין זה מעיד בהכרח גם על התנהלותו בקשר רומנטי, ודאי לא בשלבים ראשוניים של הכרויות. יתכן שההשקעה הרגשית הגדולה לא משאירה משאבים לאמפתיה והתחשבות גם במסגרת הזוגית או המשפחתית. זוגיות היא מערכת יחסים שמושפעת רק מעט מההתנהלות המקצועית.

היכרויות גברים ונשים במסעדה

חוויות העבר, הציפיות מהעתיד

גם איש עסקים מצליח הוא עדיין הסך הכל של החוויות שצבר בימי חייו – האתגרים שעימם התמודד, ההצלחות, הכישלונות והבחירות שלו. גם אדם שמתקשה להתמודד עם הצלקות שנגרמו לו בעבר, יכול להיות מקצוען מבריק ולהשקיע בעולם המקצועי כחלק מבריחה מהתמודדות רגשית מאתגרת. מצב כזה עלול לפגוע במי שתבחר להיות חלק מעולמו האישי של אדם כזה. תחום נוסף שכדאי לבחון כדי לבדוק התאמה הוא הציפיות לעתיד, בעיקר בתחומים שמשפיעים על הזוגיות כמו מקום מגורים, מחויבות, הקמת משפחה וכדומה.

 

תחומי עניין משותפים

תחומי עניין משותפים הם הבסיס לתקשורת חיובית ולחוויות משותפות של בני הזוג. תחומי עניין אינם חייבים להיות זהים – חובב משחקי תפקידים וחובבת קריאת ספרי פנטזיה יכולים למצוא תשוקה משותפת ליצירתיות ומקוריות. היסטוריון חובב וחוקרת גנאלוגית יכולים לחלוק את אהבתם שנובעת מסקרנות, חשיבה אנליטית ויצר הרפתקנות. במקרים רבים, כל אחד מבני הזוג מגלה תחומי עניין גם בעזרת חשיפה אליהם על ידי בן או בת הזוג, אבל כדאי למצוא נקודות השקה כדי להוסיף דלק למסע המשותף.

 

לסיכום

אתרים ואפליקציות שמיועדים להיכרויות מבקשים וחושפים מספר לא קטן של פרטים על כל משתמש. כדאי לבחון את הפרופילים יותר לעומק, ולא להסתפק במידע הבסיסי על גיל ומקצוע משום שבכל אחד ואחת יש הרבה יותר מזה.

היכרויות בבית הקפה

אפליקציית היכרויות מקוונת
מה היה לנו עד עכשיו?