הלבנת שיניים בלייזר

   

אם אתם סובלים משיניים צהובות, מוכתמות, שחורות, אל תתנו לחיוך לסור מעל פניכם! כיום רפואת השיניים התפתחה רבות, גם לתחום האסתטיקה. טיפולי שיניים בתחום הלבנת שיניים יהוו פתרון זמין ונוח עבורכם, ובמיוחד טיפול הלבנת שיניים בלייזר.

אם אתם חולמים על חיוך לבן ומסנוור כמו בפרסומות, אתם יכולים להגשים לעצמכם את החלום, ובקלות, באמצעות הטכנולוגיה הרווחת ביותר בתחום האסתטיקה כיום – הלייזר.הלבנת שיניים בלייזר-  החדרת החומר הפעיל לתוך השן

טיפול חדש הגיע לשכונה

טיפולי השיניים הותיקים והידועים בתחום הלבנת השיניים הינם ציפוי שיניים באמצעות חרסינה, הלבנת שיניים על ידי מריחת חומרי חמצון כימיים במרפאת שיניים על ידי רופא השיניים וחומרי הלבנת שיניים לשימוש ביתי המגיעים במינון נמוך, כמשחה או כמדבקות להדבקה ישירות על השן. אל אותם טיפולים ותיקים הצטרף טיפול חדשני, הנסמך על טכנולוגיית הלייזר והוא כידוע טיפול הלבנת שיניים בלייזר.

הטיפול נוח ובעל אחוזי הצלחה גבוהים, עלות הטיפול איננה גבוהה ביותר (מחירים של הלבנת שיניים משתנים בהתאם לסוג הטיפול) ומשכו קצר- כשעה עד כשעה וחצי. התוצאות-  ניכרות כבר מהטיפול הראשון, אולם לעיתים יש לחזור על הטיפול בשנית ובמקרים מסויימים גם בשלישית, וזאת לשם השגת תוצאה מירבית.

 הליך הטיפול

טיפולי שיניים מסוג זה מתקיימים במרפאת השיניים על ידי רופא שיניים מוסמך לטיפול. טרם הטיפול האסתטי יש לדאוג לטיפול בבריאות השן, כלומר בכאבי שיניים, חורים ועששת, כתר בשיניים שנפל או שהתברר כרופף וכדומה.

לאחר מכן יש להכין את השן להלבנה, באמצעות ניקוי שיניים יסודי על ידי השיננית, אשר מסירה את האבנית והחיידקים אשר הצטברו בין השיניים. כמו כן מתבצע שיוף של השיניים-תהליכים המסירים את הלכלוך מעל השכבה העליונה של השן.

הלבנת שיניים בלייזר אינה מצריכה הרדמה של המטופל, אולם בשל השימוש בקרן לייזר, על רופא השיניים לכסות ולהסתיר איזורים בפנים מפני הקרינה. על כן יגן הרופא על עיני המטופל במשקפי מגן כהים וימרח חומר מגן מיוחד, לרוב בצורת ג’ל, על החניכיים.

על השיניים ימרח חומר המכיל חמצן בריכוז גבוה, אשר השימוש בקרן הלייזר עליו מגביר את פעילותו ואת תהליך חמצון השן והפיכתה ללבנה. רופא השיניים עובר עם קרן הלייזר על כל שן ושן בנפרד וזו מחדירה את החומר הפעיל לתוך השן ובכך מזרזת את הליך ההלבנה.

אורכו של הטיפול ינוע בין שעה לשעה וחצי.

כמובן שלאחר טיפול הלבנת שיניים בלייזר יש להחליף כתרים וסתימות בשיניים, שכן ההלבנה אינה משפיעה עליהם.

לאחר הטיפול

יש להימנע מכל אותם מאכלים אשר צובעים את השיניים ומשפיעים על גוונן: מאכלים חומציים, משקאות המכילים קפאין: תה, קפה, קולה, יין אדום ומשקאות אלכוהוליים במינון גבוה, וכמובן ניקוטין. עישון הוא האוייב מספר אחת של השן הלבנה ושל הלבנת השיניים בלייזר. העישון מזיק לשן, מכתים אותה ומצהיב אותה. אם ברצונכם לשמור על הלבנת השיניים בלייזר שעברתם, הימנעו מעישון. זה יטיב לא רק עם השיניים אלא עם כל הגוף.

שימו לב לאותיות הקטנות

חשוב לציין מהן ההשלכות של הטיפול וממה כדאי להיזהר, לפני שמחליטים לעבור הלבנת שיניים בלייזר. השימוש בקרן לייזר, הפולטת חום רב, עלול לפגוע בשיניים חלשות, להעמיק סדקים, לגרום לרגישות בשיניים בשל התחממותן, ואף לגרום לרגישות בחניכיים עד לכדי דלקת.

גם אל החומר המחמצן הפעיל יש לתת את הדעת, כיוון שריכוז החומצה בו גבוה והוא עלול לפגוע גם הוא בשן, בחניכיים והאדים הנידפים ממנו עלולים לפגוע בעיניים ובפנים.

חשוב לערוך את הטיפול אצל רופא שיניים מומחה לטיפול, לשוחח עימו לפני כן על התהליך, ולוודא שאכן העיניים מחופות במשקפי מגן והחניכיים מוגנים בג’ל מיוחד.