גמירה מוקדמת

גמירה מוקדמת היא כאשר הגבר מגיע לשפיכה לפני תחילת יחסי המין או כדקה מרגע החדירה. 1 מכול 3 גברים מדווחים על גמירה מוקדמת אך רובם אינם יודעים על שיטות טיפול מוכרות, אבחון עצמי ומדוע זה קורה, וכאן נדבר על כל אלו.

 

סיבות אופייניות לגמירה מהירה

לא כל הסיבות לגמירה מוקדמת ידועות, אך פסיכולוגים סבורים שקיים שילוב בין גורמים פסיכולוגיים וביולוגיים. מגיוון הסיבות שמהן נובעת הבעיה דורשות טיפול שונה ומותאם. לרוב כאשר הבעיה פסיכולוגית היא תצריך טיפול פסיכולוגי, וכאשר הבעיה היא ביולוגית ייתכנו פתרונות תרופתיים.

בין הגורמים הפסיכולוגיים הנפוצים: חרדה מאי סיפוק בת הזוג, חוסר ביטחון לגבי היכולות המיניות, התרגשות יתר מסיטואציה מינית שנובעת ממתח או לחץ, בעיות בזוגיות שמובילות לגמירה מהירה שלא קרתה לפני כן,  זקפה חלשה והתאמצות לחזק אותה, שימוש בחומרים ממכרים ועוד.

 

אבחנה של גמירה מוקדמת

אבחון ראשוני שניתן לעשות לפני פנייה לגורם מקצועי הוא אבחון עצמי. קיימים כמה סימפטומים של גמירה מוקדמת – ממה אתה סובל? שפיכה של דקה או פחות מהרגע בו מתחילה החדירה? הגעה לאורגזמה ושפיכה מגירוי מיני מינימלי ואף לפני החדירה?

כמו כן, קיימים שני סוגים של גמירה מהירה – הסוג הראשון הוא שהאדם סובל מהבעיה לאורך כל חייו והסוג השני הוא שהבעיה החלה לאחר חוויה מינית לא טובה. את זה כל אחד יכול לאבחן לגבי עצמו כמובן.

 

אבחון ע״י איש מקצוע

כאשר קיים פער בזמני הגמירה בין בני הזוג, הגמירה המהירה עלולה להביא לתסכול ופגיעה באינטימיות.  כאשר הבעיה משפיעה ופוגעת בזוגיות, ההערכה העצמית, חיי המין והיום יום – חובה לטפל בנושא. מומלץ להתייעץ עם איש טיפול בעדיפות לרופא. בזמן המפגש הרופא ישאל שאלות מנחות על יחסי מין ועל מהלך היחסים בפרט, על מנת לאבחן את הבעיה.

לאחר מכן יצטרך לאשש האם מדובר בבעיה ביולוגית או פסיכולוגית ע״י שאלות על אופי חיי המין של המטופל, בעיות פיזיות וכו׳, וכך ידע לקשר את הבעיה לגורם שלה ולהתאים את הפתרון באופן המיטבי ביותר.

 

שיטות טיפול מקובלות

קיימות אפשרויות טיפול רבות – ותיקות וחדשות.

  • פתרון ראשון הוא חומרים טבעיים שונים שאינם דורשים עירוב כימיקלים או טיפול של איש מקצוע. למידע נוסף ניתן להתייעץ עם מומחי אקסטרה סייז.
  • פתרון שני הוא טכניקות התנהגותיות כמו אוננות מקדימה לפגישה, הימנעות מיחסי מין לתקופה מסוימת והתמקדות במשחק מקדים, שיטות של התחלת אוננות והפסקה לפני השפיכה וחזרה, תרגילי ספורט לרצפת האגן ולחיזוק השרירים המעורבים ביחסי מין.
  • פתרון שלישי הוא טיפול רגשי וייעוץ מיני על מנת להבין את הגורם הרגשי לבעיה ולטפל בו.
  • פתרון רביעי הוא טיפול תרופתי בעזרת חומרים מאלחשים חיצוניים או נטילה של כדור דרך הפה.

בעיית הגמירה המוקדמת היא נפוצה וחשוב להעלות אותה קודם בפני עצמנו ואחר כך בפני הפרטנר המיני שלנו. ניתן לטפל בבעיה ולחיות חיי מין בריאים.

בעיות ביחסים

בעיות ביחסים
מה היה לנו עד עכשיו?