בדיקת פי סי אר או אנטיגן – מתי עושים כל אחת מהם?

רבים שומעים לא פעם על בדיקות הפי סי אר ובדיקות האנטיגן ואין להם מושג מה ההבדל בין השתיים.

זה הרי ידוע שמדובר בשתי בדיקות שמטרתן לבדוק האם האדם חולה בנגיף הקורונה, אבל מה ההבדל ביניהן לא תמיד ידוע.

יצאנו לפגוש את המומחים בתחום הקורונה כדי לשאול אותם את כל השאלות החשובות בנושא הזה וחזרנו עם כל התשובות שאתם חייבים לקרוא.

 

בואו נכיר מקרוב את בדיקת ה- פי סי אר

המומחים שעמם נפגשנו ציינו בפנינו את הרקע המעמיק אודות בדיקת PCR. לדבריהם, מדובר בבדיקה רגישה מאוד, כך שהיא יכולה לזהות אם ישנן כמויות קטנות (ואפילו זעירות ביותר) של הנגיף. במהלך הבדיקה, נבדק מקטע מתוך מטען גנטי של הנגיף ומבצעים בו הכפלה. לאחר כמה מחזורים כאלו של הכפלה, משתחרר חומר מסוים שמראה לאנשי המעבדה את מספר ההעתקים שבעצם קיימים בדגימה הנוכחית. כך בעצם מתאפשר לראות האם הנבדק שביצע את הבדיקה או חיובי או שלילי, באמצעות מספר העותקים של הנגיף שקיימים בתוצאות הבדיקה שלו. את הבדיקה הזו ניתן לבצע בעמדות בדיקה שפרוסות ברחבי הארץ.

 

מהי בדיקת אנטיגן?

בדיקת האנטיגן שאנחנו שומעים עליה רבות בכלי התקשורת, בניגוד אל בדיקת PCR מהירה, היא בדיקה מהירה שניתן לקנות אונליין או בחנויות הפארם השונות. הבדיקה הזו מאפשרת לכל אדם לבדוק באופן עצמאי (מבלי להגיע אל אחת מעמדות הבדיקה או אל מתחם "היבדק וסע") אם הוא חולה בקורונה. בדיקות האנטיגן נחשבות לקלות ומהירות, מכיוון שניתן לבצע אותן בכל מקום. בבית, בעבודה, בסופר ואפילו ברחוב. הבדיקות מזהות את כמות הנגיפים וניתן להסתמךעל התשובה שלהם.

 

איך אפשר להזמין בדיקת אנטיגן?

כפי שציינו בפניכם בפסקה הקודמת, התברר לנו שישנה אפשרות להזין בדיקה סרולוגית עד הבית ללא כל מאמץ. כדי שתוכלו גם אתם לעשות זאת, עליכם להכיר את השלבים הבאים:

  1. תכתבו בשורת החיפוש בגוגל "הזמנת בדיקת אנטיגן עד הבית"
  2. תיכנסו לאחד האתרים שמציעים משלוח של בדיקת אנטיגן
  3. תבחרו את מספר הפריטים שאתם מעוניינים בהם
  4. לחצו על "ביצוע ההזמנה"
  5. מלאו את הכתובת שלכם ואת מספר כרטיס האשראי

לאחר שתיישמו את שלבים אלו, תוכלו לבצע את ההזמנה ותצטרכו רק להמתין למשלוח.

 

מתי מבצעים את כל אחת מהבדיקות?

את בדיקת האנטיגן הביתית  נהוג לבצע לפני הגעה אל אירוע או למסגרת לימודית כלשהי. את בדיקת הפי סי אר יש לבצע לפני טיסה לחו"ל או הגעה אל מקומות רשמיים שדורשים את הבדיקה הזו שנחשבת לאמינה יותר מכיוון שהיא נבדקת באופן מקיף יותר ובאמצעות מעבדה.

 

לסיום

עד כאן כל המידע שחשוב שתדעו אודות בדיקות פי סי אר ואנטיגן והמצבים שבהם יש לבצע אותן. אנו מאחלים לכם רק בריאות ושלא תדעו קורונה.

תוצאה חיובית ושלילית

 

 

חיידק
מה היה לנו עד עכשיו?