שיניים תותבות קבועות או זמניות? בחן מה מתאים לך

   

אנחנו משתמשים בחלל הפה שלנו כל היום למטרות שונות החל מדיבור ועד ללעיסת מזון, אולם לעיתים עקב מחלות שיניים וחניכיים שלא מטופלות בזמן אנחנו עלולים למצוא את עצמנו ללא שיניים בחלל הפה, ואז זהו לא רק מפגע אסתטי הפוגע בדימוי העצמי וביחסים עם הסביבה אלה גם מפגע בריאותי חמור שאסור להזניח.

בשנים האחרונות רפואת השיניים נמצאת במגמת התפתחות בקצב מהיר, האפשרויות לטיפול במחסור שיניים הן נרחבות, טיב החומרים יוצא מן הכלל ואיכות הטיפולים התקדמה מאוד.

יש כל כך הרבה אופציות ובאמצעות יעוץ ראשוני אפשר לבחון את מידת ההתאמה הבריאותית והיכולת התקציבית ובכך למצוא את הדרך הטובה ביותר להחזיר את החיוך למצבו הטבעי

זמני זה הקבוע החדש?

שיניים תותבות זמניות מתקינים מכל מיני סיבות ואחת מהן היא כאשר ההליך הכירורגי בפה ארוך ומורכב ויש צורך לעקור שיניים רבות, למשך כל תקופת ריפוי המקום משתמשים בסט שיניים תותבות זמני המותאם לחלל הפה ועוזרת לשמור על אורח חיים תקין ולשמור על רמת אסתטיקה גם בתקופת הטיפול, לעיתים קרובות השיניים התותבות הזמניות כה מוצלחות עד שמחקים את צורתן לקראת התקנת השיניים התותבות הקבועות.

שיניים תותבות קבועות

אפשר להגדיר שיניים תותבות קבועות כטיפול דנטלי נוח גם במידה ויש מחסור שיניים רב בחלל הפה ופחות נפח בעצם הלסת, עבור רבים שאינם מתאימים לביצוע השתלות שיניים מדובר בבשורה חיובית שתמנע את אי הנעימות של שימוש ממושך בשיניים תותבות זמניות אותן צריך להוציא כל ערב ולהדביק כל בוקר. שיניים תותבות קבועות הן חזקות יותר, מסורבלות פחות ונוחות לתחזוק ממש כמו שיניים רגילות בזכות שימוש במספר קט של שתלים דנטלים המקבעים השיניים התותבות למקומן, בניית השיניים התותבות על השתלים מעניקה יתרונות רבים החל מביטחון בדיבור ובלעיסה, ויתור על הדבק לשיניים התותבות הזמניות ועד המראה החיצוני היציב שמעניק לגשר השיניים מראה ‘אמיתי’ שלא כמו שיניים תותבות זמניות שבמבט אחד אפשר לראות שמדובר בשיניים תותבות.

שלב ההכרעה

בכדי להחליט איך לערוך את שיקום חלל הפה חשוב מאוד להתייעץ עם רופא מומחה שיוכל לתת לך את המענה המתאים ביותר בהמשך למצב הבריאותי, עובי עצם הלסת והיכולת הכלכלית

טיפולי שיניים הם לא עניין של מה בכך וחשוב מאוד להגיע להחלטה בהקדם למען הביטחון העצמי ושמירה על מצב רפואי תקין.

היום שאחרי

גם לאחר התקנת שיניים תותבות אסור להזניח את מצב הפה וחשוב מאוד לשמור על רמת היגיינה גבוהה מהרגיל הכוללת צחצוח שיניים יסודי שלוש פעמים ביום, שימוש במי פה מתאימים לפי הוראת הרופא  וזאת משום שחיידקים עלולים להצטבר ומעבר לריח הלא נעים אף לגרום לפטריות ולהרוס את הטיפול שנעשה. בנוסף יש להגיע לביקורות אצל רופא השיניים בצורה קבועה בכדי שיפקח על כל שינוי ויוכל לטפל במידת הצורך.