יישור שיניים שקוף – יתרונות ושיטות הטיפול

   

יישור שיניים שקוף, או כפי שמכנים אותו רבים “יישור שיניים בלתי נראה”, הינה שיטת יישור חדשה שהחלה את דרכה בצורך אחר חיפוש של שיטה ליישור שיניים בצורה אסתטית, דיסקרטית, נעימה ושאינה כרוכה בסבל או במבוכה. השיטה החדשה מחליפה את השיטה הישנה של יישור שיניים באמצעות גשר אורתודנטי שכלל חוט מתכת וקוביות מתכת המחוברות בצורה קבועה לשן.

מי זקוק ליישור שיניים?

לא כולנו נולדנו עם שיניים ישרות, דבר הפוגע במראה פנינו מבחינה אסתטית, בביטחון העצמי שלנו ובקושי שלנו לשמור על היגיינת הפה (קשה יותר לטפל ולנקות שיניים לא ישרות דבר החושף אותן לעששת ובעיות חניכיים שונות נוספות). אך לא צריך להילחץ, משום שאת רוב בעיות יישור השיניים יוכל לפתור לנו די בקלות אורתודנט בעל הכשרה מקצועית.

תפקיד האורתודנט: האורתודנט מתמחה ביישור שיניים עקומות (שנגרמו עקב חבלה או תורשה), מטפל בשיניים צפופות, מסובבות, שיניים שהן אחת על השנייה וכאלה המפריעות לתקינות סגירת הפה והחניכיים. בעזרת הטיפול יוכל האורתודנט לגרום לשיניים לזוז לאט ולהתיישר.

יתרונות השימוש בשיטת יישור שיניים שקוף:

בשיטת יישור השיניים החדשה משתמש האורתודנט בקשתיות פלסטיק קשיחות, בלתי נראות ושקופות. יתרון השקיפות הופך את הטיפול לדיסקרטי, אישי ופותר למתבגרים, ילדים ולאנשים שחשובה להן ההופעה החיצונית את הצורך לתת הסברים לסביבה ובכך מקל עליהם את הטיפול ואף עוזר להם להחליט על תיזמון התחלת הטיפול. הקשתיות השקופותניתנות להורדה בזמן האוכל, השתייה וניקיון השיניים דבר העוזר בשמירה על היגיינת הפה והחניכיים ומהווה יתרון משמעותי לעומת שיטות יישור אחרות.

הקשתיות חלקות ולא מסורבלות, עשויות פלסטיק ובכך הן לא פוגעות בחלל הפה (כמו חוטי המתכת וקוביות המתכת שהיו נהוגות בשיטה הישנה). הקשתיות אינן משנות את אופן הדיבור של המטופל. הטיפול בעזרת קשתיות מקצר את זמן היישור והופך את התהליך לפחות כואב וכמובן פחות בולט.

תהליך היישור בעזרת קשתיות:

את הטיפול והיישור בשיטה החדשה מבצע האורתודנט בצורה מקצועית ואישית. התהליך מתחיל בבדיקה, צילום שיניים תלת מימדי, לקיחת מידות וייצור קשתיות באופן מיוחד לכל לקוח ולקוח. הקשתיות מוחלפות על-ידי האורתודנט כל שבועיים או שלושה בהתאם להתקדמות הטיפול והיישור של השיניים. זמן הטיפול נע בין חצי שנה לשנה (פלוס מינוס) וניתן לטפל מגיל שתים עשרה ומעלה.

לסיכום, ניתן לומר כי גשר שקוף נולד בכדי להקל על המטופל בכל הרבדים האפשריים. השיטה חדשה, יעילה, אישית ודיסקרטית. השיטה משאירה מאחור את המראה של הילד המתבגר עם גשר מתכת בשיניים ופותרת את ההתלבטות בטיפול בבעיה. יישור השיניים השקוף גרף הצלחות רבות בתוצאותיו וגרם לאנשים מבוגרים להחליט סוף סוף לטפל בבעיה שכול כך הציקה להם וגרמה להם להרגיש לא נוח עם עצמם.