ההתפתחויות בתחום של יישור שיניים לילדים

   

כולנו מכירים את האביזרים המודבקים בפה של כל אלה אשר עוברים טיפול מתמשך של יישור שיניים לילדים או למבוגרים. התחום של רפואה ושל יישור השיניים עבר שינויים רבים בשנים האחרונות וכיום הטיפולים קצרים הרבה יותר מאשר בעבר, החומרים שבהם יש שימוש זמינים וזולים הרבה יותר וכאשר מדובר על טיפול לילדים ניתן כיום להתחיל את הטיפול בגיל צעיר הרבה יותר ממה שהיה נפוץ בעבר. התחום של יישור השיניים עבור ילדים הוא תת תחום של רפואת שיניים, למרות שאין מדובר ברפואה אמיתית.

ישנם מקרים שבהם אפשר לנחש שילד מסוים יהיה מועד יותר לעבור תהליך של יישור ועיצוב השיניים והחניכיים, כמו למשל ילד אשר בילדותו מצץ אצבע על גיל מאוחר או מצץ מוצץ או שאיבד שן חלב בגיל מוקדם (שבירת השן כתוצאה ממכה) ואז נדרש לשמור מקום לשן שתצמח תחתיה. כיום ישנה חשיבות גבוהה למעקב ובדיקות אפילו לפני גיל 10 על מנת לדעת מראש האם נדרש טיפול של יישור שיניים לילדים או שזה לא יהיה נחוץ ו/או הכרחי.

מי מבצע יישור שיניים לילדים

כל מומחה לתחום של יישור יוכל בדרך כלל להציע שירותים אלו גם למבוגרים וגם לילדים. חשוב מאד לדעת שאין מדובר ברופא שיניים רגיל, מפני שמדובר בהתמחות מיוחדת שעל הרופא לעבור ולא כל רופא המומחה ביישור שיניים יכול גם לעסוק בתחום של יישור השיניים עבור ילדים, שכן הוא שונה מאותו התהליך אצל מבוגרים. בנוסף, הרופא חייב שתהיה לו גישה טובה וסבלנית לילדים וכמובן גם להורים שלהם מפני שלעיתים קרובות הילדים לא משתפים פעולה ואפילו פוחדים מהרופא וצריך לדעת כיצד לפנות אליהם ולהשיג את שיתוף הפעולה שלהם.

למה לבצע יישור השיניים עבור ילדים

יישור של מראה הפה והחניכיים חשוב מאד בעיקר לטווח הארוך מפני שאם לא מבצעים את הטיפול בשיניים בזמן עלולות להתעורר בעיות נוספות עם ההתבגרות, בעיקר לילדים. לכן המעקב כבר מגיל צעיר חשוב במיוחד על מנת שלא לפספס שום בעיה או תזוזה בשיני החלב הזעירות.

יישור שיניים  – אסתטיקה ונוחות לעיסה

רובינו עושים אל מעט בשביל המראה החיצוני שלנו, ואכן, למראה החיצוני יש חשיבות מכרעת בכל מה שקשור לחיים שלנו. מחקרים רבים מדברים על הקשר בין המראה החיצוני לבין הצלחה בחיים ודוגמא טובה אחת לכך היא ראיונות עבודה. סטטיסטית, לאנשים יפים ואסתטיים יש סיכויים יותר גבוהים להתקבל לעבודה בתפקיד מסוים ביחס לאלו שנראים פחות טוב. לא לחינם יישור שיניים כמו טיפולים אסתטיים אחרים פופולארי מאוד.

יישור שיניים ומראה הפנים

יישור של שיניים נוגע כמובן למראה הפנים שלנו. הפנים שלנו הן כרטיס הביקור שלנו ואלו שנחשפים לכל אחד מיד עם תחילת הפגישה איתו, ולכן יש חשיבות עליונה למראה ולטיפוח שלהן. יישורים של שיניים הם קודם כל טיפוח של הפנים ושיפור המראה שלהן, ומי שלא רוצה שהפנים שלו ייראו כמו שצריך. יישור שיניים יכול להתבצע בכל גיל אך עדיף שהוא יתבצע בגיל מוקדם עד כמה שניתן בשביל לקבל את התוצאות המרביות של יישור מעין זה. שן הינה בעלת תפקיד חשוב ומכריע ביכולת שלנו לאכול ולאכול בכיף ואנו צריכים לתת חשיבות עליונה לטיפול כזה. שיניים שאינן ישרות גורמות רק לעוד ועוד בעיות בלסת וחשוב למנוע את זה עד כמה שניתן.

מהלך טיפול שכזה

יישור של שיניים לילדים הוא תהליך לא מורכב אך תהליך שצריך להתבצע שלב אחרי שלב. השלב הראשון הוא אבחון ראשוני של מצב הפה, בדיקת תפקוד שלו והערכה של מורכבות הבעיה, לאחר מכן מתבצעים כמה צילומים כגון צילומים של הפה ושל הפנים, צילום פנורמי וצילום רנטגן אשר נונים תמונה מלאה יותר על המצב באופן כללי, לאחר מכן מחליטים על תוכנית טיפול ועל המחיר של היישור ובכל מקום מקבלים כמובן הצעת מחיר אחרת בהתאם למצב של הפה, ובסופו של דבר מיוצרות תבניות לבדיקת סגירת הפה מה שיבהיר מה צריך בדיוק לעשות

יישור כזה אם כן הינו תהליך שמתחיל בהכרת הבעיה וברצון לפתור אותה, והרפואה האסתטית מאפשרת כיום לפתור בעיות מעין אלו. פתרון לבעיה ייתן מראה פנים יפה יותר.