היתרונות של השתלות שיניים עבור מחוסרי שיניים

   

חיוך יפה זה אחד מבין הדברים הראשונים שמבחינים כאשר נתקלים במישהו בפעם הראשונה. חיוך יפה משפיע על הרושם ראשוני שנוצר כבר בהתחלה. יש אנשים אשר סובלים מחיוך לא יפה מסיבות רפואיות, גנטיות ולעיתים מתאונות. למרות זאת, שיניים זה לא רק חיוך יפה, אלא גם איכות חיים. יכול להיות מישהו עם חיוך יפה אך הוא סובל מכאבים ותחושת אי נוחות עקב שן אחורית שנשברה לו. השתלות שיניים עבור מחוסרי שיניים זו פעולה של הרכבת שיניים באופן מלאכותי באמצעות השתלת בורג בלסת במקום בו הייתה השן החסרה. הפעולה מתבצעת באמצעות הרדמה מקומית, הטיפול הוא פשוט ומהיר. ניתן לחזור לשגרה כבר באותו תוך הקפדה על צחצוח וניקוי השיניים.

 היתרונות של השתלות שיניים עבור מחוסרי שיניים:

  • הענקת ביטחון עצמי – אנשים מחוסרי שיניים, גם אם מדובר בשן אחת, הם אנשים עם פחות ביטחון עצמי מכיוון ששיניים יפות הן דבר אסתטי המוסיף יופי לפנים של כולם. קשה להתעלם משיניים שחסרות בפה של מישהו אחר, בעיקר אם מדובר בשיניים קדמיות. בזכות השתלת שיניים המראה של הפנים משתפר מאוד והביטחון העצמי של מחוסר השיניים עולה.
  • בריאותי – שיניים חסרות בפה עלולות לגרום לבעיות בריאותיות בפה כמו דלקות שונות עקב הצטברות חיידקים באזור בו השן חסרה. היתרונות של השתלות שיניים עבור מחוסרי שיניים גדולות יותר כאשר מדובר במספר שינים שחסרות בפה.
  • תזונה טובה – בזכות השתלת שיניים ניתן לחזור לתזונה טובה וטבעית ללא כאבים. הרגלי האכילה של אנשים מחוסרי שיניים משתנים בגלל השיניים החסרות. כאשר לא כל השיניים נמצאות בפה הדבר מקשה מאוד על האכילה והלעיסה, לכן אנשים מחוסרי שיניים מעדיפים לאכול פחות או מאכלים קבועים כמו מרקים שאין צורך בשימוש עם שיניים. תזונה כזאת אינה טובה ופוגעת בבריאות של מחוסרי השיניים.
  • מראה טבעי ואסתטי –  שתלים מעניקים למטופלים מראה והרגשה של שיניים טבעיות. לעיתים ניתן להשיג תוצאה של שן לבנה יותר באמצעות השתלות שיניים מאשר כתר או שיניים תותבות.
  • עמידות לאורך זמן – שתלים מחזיקים מעמד לאורך זמן. בעזרת תחזוקה וטיפול נכון של השיניים ניתן ליהנות מהשתלים ליותר מעשר שנים. כדי לשמור על עמידות השתל לאורך זמן חשוב להפחית בעישון או אפילו לא לעשן כלל.

השתלות שיניים מחליפות כתרים ותותבות:

כיום הרבה אנשים מעדיפים לבחור בשיטה של השתלת שיניים מאשר שיוף ועיצוב השן והרכבת כתרים או החלפת השיניים בשיניים תותבות. שתלים בשיניים מעניקים מראה טבעי ואסתטי יותר מאשר שיניים תותבות. בנוסף השתלות שיניים מעניקות שיניים חזקות ועמידות יותר מאשר שיניים תותבות. בזכות שתלים בשיניים מראה הלסת אינו משתנה במשך הזמן עקב תזוזת שיניים טבעיות במשך השנים אלא שומר על צורתו הטבעית בזכות השתלים המותקנים בלסת בצורה חזקה באמצעות ברגים מטיטניום.