גורמים לשיניים צהובות ודרכי הטיפול

   

למראה הפנים שלנו יש משמעות רבה על הנראות הכללית שלנו, הרי כאשר אנו נפגשים עם אדם מסוים, הן לצורך פגישה עסקית, דייט או בכלל, הדבר הראשון שהוא רואה לנגד עיניו, את החיוך שלנו ואת השיניים המבצבצות להן. שיניים צהובות יכולות לפגוע במראה האסתטי של כל אחד ולפגום בחיוך, וניתן לומר כי גם להוריד מהביטחון העצמי. אולם, בעידן המודרני אין צורך כלל וכלל להישאר עם שיניים צהובות, אלא ניתן למצוא הלבנות שיניים בשיטות שונות המיועדות להחזיר לשיניים את הלובן הטבעי שלהם.

הגורמים העיקריים לשיניים צהובות

ישנן סיבות מרובות לצהיבות השיניים היוצרות צורך לטיפול הלבנת שיניים, אולם ללא ספק מדובר בתופעה שיכולה לגרום לנראות שלנו נזק רב. אז בואו נראה מהן הסיבות הנפוצות לשיניים צהובות או שיניים מוכתמות.

הסיבות העיקריות לשיניים צהובות הן: עישון, אכילת צבעי מאכל, גורמים גנטיים, שתיית יין וכו’. בואו נפרט יותר:

עישון– העישון פוגע רבות באמייל של השן ובכך גורם לשיניים להצהיב או להיות מוכתמות בכתמים שחורים שהולכים וגדלים. העשן של הטבק מצטבר על השיניים, ולכן גם משחת שיניים רגילה אינה מועילה כלל במקרים אלו, אלה רק הלבנת שיניים מקצועי תוכל להשיב עבור מעשנים את הלובן של השיניים.

אכילת יתר של סוכר – סוכר הוא מקור להתפתחות של חיידקים, ולכן אכילתו גורמת לשיניים צהובות. כאשר אמייל שן הוא מתמלא בשכבה של חיידקים, הוא הופך להיות דק יותר ובכך מופיע הגוון הצהוב.  חשוב לציין כי השן סופחת את החומרים המלאים בסוכר ויכולה לגרום גם לבעיות דנטליות ולא רק לבעיות בגוון השן.

אלכוהול ומשקאות חריפים – משקאות אלכוהול או משקאות המכילים צבעי מאכל, יין ושאר חבריהם, גומרים אף הם לפגיעה באמייל השיניים  ולכן הם אינם מומלצים לצריכה בכמויות גדולות כלל וכלל, מכיוון שהם גם מזיקים לכבד ולגוף וגם לשיניים.

בעיות גנטיות – שיניים צהובות יכולות להיגרם גם בעיות גנטיות, ולא רק בצריכת משקאות בעלי צבעי מאכל, עישון מופרז וכו’. אצל אנשים בעלי גנטיקה זאת, האמייל נעשה דק יותר ולכן מופיעים כתמים צהובים על השיניים ככל שמתבגרים. במידה ואחד ההורים סובלים משיניים צהובות, רוב הסיכוי כי הילדים ירשו זאת.

דרכי הטיפול בשיניים צהובות

על מנת למגר את התופעה, כדאי כמובן להימנע ממאכלים בעלי צבעי מאכל, שתיית אלכוהול מופרזת עישון וכו’. אולם, אם השיניים מתחילות להצהיב, כדאי שלא לדחות את הטיפול בהם, מכיוון ששיניים צהובות הם תסמינים של מחלות דנטליות חמורות יותר. את ההלבנה ניתן לעשות במרפאות שונות הפרוסות בכל רחבי הארץ המציעות הלבנות שיניים במגוון רב של שיטות מתקדמות, חלקן שיטות ממש חדשניות שנכנסו לשוק ולקן שיטות ישנות וטובות, אולם המטרה היא לבצע את הטיפול היעיל ביותר, על מנת לזכות בשיניים לבנות לכמה שיותר זמן ארוך.