טיפולי אסתטיקת שיניים מובילים

   

המראה של השיניים משחק תפקיד חשוב מאוד ביצירת מראה חיצוני מרשים. יתר על כן, מראה שיניים שאינו אסתטי – שיניים צהובות, דהויות ומושכות תשומת לב שאינה חיובית במיוחד, עשוי להשליך על המראה החיצוני הכללי, ולגרום לכך שאנשים פשוט לא ישימו לב לעיניים היפות, לתסרוקת החדשה או לתכשיטים שנבחרו בקפידה. ברגע בו מבטו של אדם “מתביית” על נקודה מסוימת שאינה מציגה אתכם באור הנאה ביותר – הוא כבר לא ישים לב לשום דבר אחר. החיוך הוא הזרקור החשוב ביותר של הפנים שלכם, ובוודאי תרצו לשמור עליו נוצץ, זוהר ומרשים.

לכן, כדאי מאוד לפנות לשירותי רפואת השיניים האסתטית גם אם השיניים עצמן בריאות לכאורה – קחו בחשבון כי פעמים רבות מראה שיניים לא בריא מעיד על בעיה אמיתית, שיניים צהובות מעידות לעתים על מצב לא היגייני במיוחד של הפה, מה שעלול לבוא לידי ביטוי גם בריח לא נעים ובהשפעה שלילית גם על מערכת העיכול. אם כך, ניתן לומר בביטחה שרפואת שיניים אסתטית היא רפואה לכל דבר, ושהיא דואגת להיבטים שונים של איכות חייכם. סוגי טיפולים מובילים בתחום הם:

הלבנת שיניים

בין הטיפולים הנפוצים ביותר ניתן לציין את התהליך שנועד ליצור מראה שיניים אסתטי באמצעות הלבנה. לעיתים מדובר בטיפול הנדרש עקב נזקי עישון, שתיית תה וקפה מרובה, ולעיתים מדובר בצבע הטבעי של השיניים, שפשוט אינו מחמיא לכם. מומלץ להתחיל את הטיפול עם בדיקה מעמיקה של חלל הפה על ידי רופא שיניים, על מנת לשלב מספר טיפולים במידת הצורך. ניתן גם לבצע הלבנה בבית, אך הליך בלתי מבוקר ובאמצעות חומרים שלא תמיד יתנו את התוצאה הטובה ביותר עשוי לאכזב אתכם בסופו של דבר.

ציפוי חרסינה

במקרים בהם אחת מהשיניים הקדמיות נפגמה מעט – ניתן לנקות בטיפול קוסמטי זה וליצור מראה שן טבעי ויפה תוך זמן קצר. ניתן לבחור באחד מבני שני סוגי ציפויים, כאשר אחד מהם מצריך התאמה של הציפוי לשן באמצעות הליך מעבדתי, בעוד הפתרון המהיר יותר הוא הרכבה של ציפוי נתון כפי שהוא. ניתן להתייעץ עם רופא שיניים ולברר איזה פתרון עדיף מבחינתכם. ראוי לציין כי במקרה בו הצבע של הציפוי שונה מדי מצבע השיניים שלכם – הפתרון אינו אסתטי במיוחד, משום שההרכבה הופכת לבולטת על רקע יתר השיניים.

יישורי שיניים באמצעות אינויזליין

סוג נוסף של טיפול אסתטי אותו ניתן לבקש מכל רופא שיניים במרפאת שיניים אסתטית הוא יישור שיניים שפותר בעיות של שיניים הממוקמות בצורה צפופה או עקומה מדי. כמו כן, מדובר בפתרון מעולה לאנשים בעלי מנשך בעייתי ובעיות נוספות במפרק הלסת. הטיפול נערך באמצעות האינויזליין – פלטה שקופה המורכבת על השיניים ומפעילה עליהן לחץ עדין אך קבוע שדוחף אותן למיקום ולזווית הרצויים. על מנת לבצע טיפול אסתטי זה נדרש ביקור במרפאתו של רופא שיניים מדי שבועיים, על מנת להתאים מחדש את הפלטה. בעת מפגש הייעוץ, הרופא יכול להעריך עבורכם כמה זמן ייקח הטיפול.