איך בוחרים רופא שיניים טוב

   

שיניים בריאות הן נכס ורבים יודעים זאת ומשקיעים מאמצים ומשאבים בשמירה על השיניים. אבל על אף הקפדה על כללי היגיינה, צחצוח נאות, ביקורים תכופים אצל השיננית, מתעוררות לעיתים בעיות שדורשות התערבות של איש מקצוע. המטרה היא לפנות מלכתחילה לרופא שיניים טוב על מנת למנוע נזקים עתידיים ולקבל את הטיפול האיכותי ביותר.

כיצד מאתרים רופא שיניים שיעמוד בקריטריונים המבוקשים? לפניכם מספר פרמטרים חשובים לביצוע בחירה מושכלת.

לא מתפשרים על מומחים

רופאי שיניים רבים יודעים לבצע טיפולים רבים ממגוון סוגים: סתימות, הלבנה, טיפולי שורש וכדומה, אבל במקרה של טיפולים מורכבים יותר וגם כדי לקבל את הטיפול הטוב ביותר לפי הצורך, חשוב לברר מהי ההתמחות של רופא השיניים. כך למשל, ישנם רופאי שינים שמתמחים באורתודנטיה ואחרים בטיפולי שורש מורכבים או במחלות חניכיים, השתלות שיניים וכמובן רופאי שיניים לילדים. כדאי לבדוק גם אם הרופא מבצע את הטיפולים המבוקשים או עובד בשיתוף פעולה עם רופאי שיניים מומחים, אך הטיפולים עצמם מתבצעים באותה הקליניקה. לדוגמא: רופא השיניים אבחן שיש צורך בטיפול שמבצע רק כירורג פה ולסת והטיפול יבוצע בקליניקה עצמה.


פנו לרופא שיניים שמבצע בעצמו את הטיפולים או עובד עם המומחים הטובים בתחומם ויידע להפנות אתכם למומחים אלה לאחר אבחון הבעיה.

הרקע המקצועי קובע

אין כמו המלצות של פציינטים מרוצים, אבל ליתר ביטחון, כדאי לבדוק גם את הפרופיל המקצועי של הרופא. למשל, מהי הסמכת הרופא (ישנם רופאי שיניים בעלי הסמכה נוספת שהקנתה להם את הטייטל מומחה באחד מתחומי המומחיות המוגדרים כמו שיקום הפה). כמו כן, כדאי לברר היכן הרופא למד, מה הותק שלו, היכן הוא עבד לפני שפתח קליניקה משלו או הצטרף לקליניקה הקיימת.

מי פנוי לטיפול?

אגב שעת חירום, רבים דוחים את הטיפול בשיניים עד שהכאב כבר בלתי נסבל ואז פונים למי שפשוט זמין או נגיש להם. נכון שיש יתרון בקרבה גיאוגרפית וברופא שיכול לקבל אתכם במידי וגם בסופי שבוע או חגים, אבל רצוי להקדים תרופה למכה ולפנות לרופא איכותי ומומלץ ולא בהכרח לזה שעונה ראשון לטלפון או גר בבית מולכם.


לפני שהכאב הופך לבלתי נסבל, ניתן להגיע גם לרופא שממוקם מעט רחוק יותר או שווה להמתין עבורו מספר ימים. כמובן שבשעת חירום כדאי לבדוק איזה טיפולים הרופא יכול לספק בקליניקה עצמה דוגמת צילומי שיניים, סיוע של שיננית וכדומה. כדאי לאסוף המלצות ממכרים או למצוא רופאים ספציפיים שעומדים בקריטריונים שהוצגו קודם לכן, כדי שתמיד תהיה לכם רשימת רופאים לפנות אליהם בשעת חירום.

טיפול יעיל ונעים

טיפול שיניים יכול להיות טיפול שעובר בצורה נעימה אם בוחרים רופא בעל גישה נכונה לטיפול המעניק יחס אישי ומסביר לפציינט את שלבי הטיפול בנינוחות ובסבלנות.
אם אתם סובלים מחרדה דנטלית, חשוב לפנות לרופא שיניים שיכול להציע לכם פתרונות שונים להתמודדות עם הטיפול – סוגים שונים של אלחוש ותמיכה.
בחרו רופא שפועל בקליניקה נעימה, סטרילית, שיהיה לכם נעים להגיע לטיפול וגם רופא עם ראש פתוח שיוכל להעניק לכם הכוונה מקצועית להמשך הדרך. לדוגמא: בניית תכנית טיפולים, המלצה על תכשירי היגיינה מומלצים.
פקטור נוסף הוא עניין העלות, בדקו כמה עולים הטיפולים אצל הרופא הספציפי, האם יש דרכים שונות לביצוע התשלום על מנת שתוכלו לאפשר לעצמכם לממן את הטיפול הטוב ביותר.

 

חשוב לא להזניח את השיניים, באינדקס רופא שיניים ברחובות תוכלו למצוא רופאי שיניים מומלצים בעיר וסביבתה, שעות פעילות ודרכי הגעה, עם רקע מתאים שעברו הכשרה מתאימה, בין אם מדובר במומחיות ספציפית הנדרשת לביצוע הטיפול או בדיקה  שגרתית, תוכלו למצוא רופא שיעניק לכם טיפול באווירה נעימה וביחס אישי.