שתלים דנטליים לילדים

   

חוסר שיניים אצל ילדים יכול להצביע על מצב בריאותי לא תקין. כמו כן, כאשר אין שן ללא שתל שאר השיניים תנסנה לזוז לתוך המקום שהתפנה. ילדים שאינם מסוגלים לבצע פעולות בסיסיות כמו לנגוס או ללעוס ומסתפקים במזון רך עשויים לחוש ירידה בביטחון העצמי שלהם. העדר שיניים משפיע לא רק על האסתטיקה אלא גם על הדימוי העצמי- פגיעה בתדמית האישית וחוסר יכולת ליצור קשרים עם ילדים אחרים.  לפיכך השתלות שיניים לילדים תסייע להם להתגבר על חוסר הביטחון העצמי.

 אילו סוגי שתלים קיימים?

במרפאות בארץ רופאי השיניים עושים שימוש בשתלים מסוגים שונים

  • שתלים אמריקאים: ארצות הברית לא מציעה רק המבורגרים אלא יותר מכך. ארצות הברית נחשבת למתקדמת במיוחד בכל הנוגע לטיפולי שיניים. שתלים אמריקאים נושאים תו תקן אמריקאי הנחשב לקפדני במיוחד.
  • שתלים אירופאים: שתלים אירופאים מיוצרים במקומות שונים באירופה וחלקם נושאים תו תקן ישראלי.
  • שתלים ישראליים: כאמור לא רק באירופה ובארצות הברית ניתן למצוא שתלים דנטליים אלא גם בישראל. לשאלה כיצד ניתן לבחור בין השתלים התשובה היא בהתאם לתווי התקן. ככל שהשתלים עוברים יותר בדיקות כך הם נחשבים לאיכותיים יותר. יחד עם זאת חשוב גם לבחור את הרופא המטפל. כאשר מדובר בילדים, חשוב מאד לבחור רופא שיניים בעל ניסיון בטיפול בילדים. לעיתים כאשר ילדים עומדים בפני תהליך לא מוכר הם נוטים להיכנס לפאניקה וכאן חשוב מאד לבחור רופא מטפל מתאים. היום ישנם רופאי שיניים רבים אבל לא כל רופא שיניים הוא מי שיכול  לבצע את הטיפול בצורה הטובה ביותר. לפיכך, אחת הדרכים  הטובות ביותר לחפש מומחה בתחום השתלות שיניים היא התייעצות עם הורים אחרים.

מה כולל הטיפול?

הכנסת שתלים דנטליים כוללת מספר שלבים:

  • הרדמה: בדומה לטיפולים אחרים, גם השתלת שיניים מתחילה בהרדמת השן כדי לא לגרום לילדים לחוש כאב במהלך הטיפול.
  • עקירה: בשלב הבא אחרי ההרדמה יש להוציא את השן ממקומה על מנת להכניס את השתלים הדנטליים.
  • הברגת השתל: אחרי שהרופא בדק ומצא כי ניתן לבצע השתלה, אפשר לעבור לשלב הבא הכולל הברגה של השתל אצל העצם.
  • הרכבת המבנה:השלב האחרון הוא הרכבה של המבנה בהתאם למידות שהוכנו מראש.