מחירי השתלות שיניים

   

טיפולי שיניים באופן כללי הם עסק יקר למדי וכך גם השתלות שיניים. חשוב לדעת שהדבר לא נובע מתאוות בצע של רופאי שיניים, שכן אם זו הייתה הסיבה לעלות הבלתי מבוטלת מן הסתם היו צצים לא מעט רופאים המציגים מחירים נמוכים במיוחד להשתלה, כמו גם לעקירות, טיפול שורש, יישור שיניים ושאר טיפולי שימור ושיקום הפה.

אז למה השתלת שיניים אינה זולה? ראשית, הציוד שבו משתמשים רופאי השיניים הינו יקר. המדובר הן במכשור שבעזרתו מתבצעים השלבים השונים של ההשתלה (ובפרט זה המתקדם והמשוכלל שמשפר את תוצאות הטיפול ומגדיל משמעותית את אחוזי ההצלחה) והן בשתלים המשמשים להשתלות שיניים (אף אחד, סביר להניח, לא רוצה שתל שעשוי מחומר נחות אצלו בתוך הלסת רק כדי להוזיל את העלות). שנית, תחזוקת מרפאות השיניים דורשת גם היא סכומי כסף נכבדים מדי חודש, ושוב: אף אחד, סביר להניח, לא רוצה לעבור השתלת שיניים במקום מוזנח רק כדי להוזיל את העלות. באופן טבעי, גם שכרו של הרופא שמבצע את ההשתלה משפיע על עלותה. כדאי לזכור שכדי להפוך לרופא שיניים יש לעבור הכשרה ארוכה, שלמעשה אף פעם אינה מסתיימת שכן יש להמשיך להתעדכן באופן מתמיד בחידושים השונים של עולם רפואת השיניים ולהתמחות עוד ועוד – ואך טבעי הוא שהרופא יצפה לתמורה עבור ההשקעה העצומה, המקצועיות הרבה והמחויבות הגבוהה לבריאות הפה של המטופלים.

מצד שני, גם אם מדובר בהליך לא זול, השתלות שיניים הן עסקה משתלמת: בדומה לאמרה הידועה “אין מחיר לחופש”, האם יש מחיר לפה מלא שיניים ולאפשרות לאכול ללא קושי ולחייך בלי חשש?

כמה עולה השתלה?

עלות השתלת שיניים מורכבת כאמור ממחיר השתל (או השתלים, במקרה שחסרות כמה שיניים בפה), מחירו של המבנה ומחיר הכתר וכן מחיר הטיפול עצמו. במקרים מסוימים נדרשת גם הרמת סינוסים על מנת לעבות את העצם שאמורה לקלוט את השתל, ובאופן טבעי פרוצדורה זו מייקרת את ההשתלה.

מחיר השתל עצמו נע בין כמה מאות שקלים לעד 1,500 ₪ וכשמשקללים פנימה את שכרו של הרופא המחיר הוא בסביבות ה- 3,000-4,000 ₪. הרמת סינוסים מחייבת היפרדות מכמה אלפי שקלים (תלוי בסוג ההרמה, פתוחה או סגורה, וברופא), ומחירו של כתר מתחיל מכאלף ₪ עבור גרסה פשוטה ומגיע עד 2,500-3,000 ₪ לכזה העשוי ממתכת אצילה. הרכבת הכתר גובה מהמטופל כ- 1,500-2,000 ₪.

השוואת מחירי השתלת שיניים של ד”ר רפלוביץ לבין רופאי שיניים שונים אינה פשוטה: יש המפרסמים בנפרד את מחירו של כל רכיב ורכיב בהשתלה ואילו אחרים מציינים, למשל, את עלות השתל + המבנה + הכתר + הטיפול. בנוסף, ישנם סוגים שונים של שתלים ושל כתרים ולכל אחד מהם טווח מחירים שונה וכמובן שגם מספר השיניים החסרות משפיע על העלות הכוללת של ההשתלה כשלא תמיד האדם הממוצע יכול לדעת לכמה שתלים יזדקק.

כשיש צורך בשיקום כולל של הפה לאחר אובדן כל השיניים או רובן המכריע, המחיר הוא כמה עשרות אלפי שקלים. במקרים אלה נהוג בימינו לבצע השתלות שיניים בשיטת All on 4 או All on 6, כשהשיטה הראשונה היא הנפוצה יותר והשנייה נדרשת כשהעצם לא מספיק חזקה ויקרה יותר בכ- 5,000 שקלים.

איך לבחור רופא?

ראשית, ודאו שהרופא אכן מיומן בהשתלות שיניים ובעל ניסיון רב בתחום. שנית, בקשו לדעת באיזה שתלים, מבנים וכתרים הוא עושה שימוש על מנת לבדוק שהם אכן איכותיים. לאחר מכן, בקשו את השורה התחתונה, כלומר כמה יעלה לכם פה מלא שיניים וחיוך מכל הלב – כך תוכלו להשוות בין רופאים שונים ולבחור באחד שהוא גם מקצועי מספיק וגם לא יקר יתר על המידה.