מהו יישור שיניים בשיטת אינויזליין ומה יתרונותיו?

   

בשנים האחרונות, תחום האורתודונטיה התעצם בצורה משמעותית. תודות לשלל הפיתוחים ומגוון הטכנולוגיות בתחום רפואת השיניים, ישנו מבחר עצום של כלים משוכללים ושיטות חדישות ליישור השיניים והלסת. בזכות כך, ניתן ליישר את השיניים באופן מהיר, אפקטיבי וללא כאבים.

אחת משיטות אלו הנה שיטת אינויזליין. שיטה ייחודית זו הנה חדשה אמנם בשמי האורתודונטיה, אולם תוך זמן קצר היא צברה פופולאריות רבה בקרב המטופלים. למעשה, ישנם מיליוני מטופלים הנהנים מיתרונות שיטה זו, בכל רחבי העולם  וכמובן שגם בישראל.

עם זאת, על אף שנהפכה למקובלת, מעטים הם האורתודנטים שמבצעים אותה, מאחר והיא דורשת מומחיות, חומרים וכלי מחשוב. על מנת שתוכלו לדעת יותר אודות השיטה וכיצד היא יכולה לסייע לכם, ריכזנו במאמר זה מידע חשוב בנושא.

מהי שיטת אינויזליין?

שיטת אינויזליין הנה שיטה ליישור שיניים הנעשית באופן שקוף ובלתי נראה. בטיפול זה, יוצרים סדרה של קשתיות שקופות, בהתאם למבנה השיניים והלסת. בכל שבועיים, המטופל מקבל קשתית חדשה, ובכך מיישר את שיניו בצורה הדרגתית.

שיטה זו נעזרת בטכנולוגיית תלת מימד, כך שהמטופל יכול לראות את הדמיית מצב השיניים בסיום הטיפול. בניגוד לשיטות יישור שיניים אחרות, שיטת אינויזליין אינה קבועה בפה, ובעת אכילה או צחצוח שיניים יש להוריד את הקשתית.

לרוב, יישור שיניים בשיטת אינויזליין מסייע לבני נוער ולמבוגרים, אולם במקרים מסוימים הוא יכול לעזור גם לילדים. שיטה זו מעניקה טיפול מהיר לשלל בעיות אורתודנטיות, כגון צפיפות רבה בפה, רווחים גדולים בין השיניים, מנשך עמוק ועוד.

אסתטיקה ניכרת

היתרון המשמעותי ביותר של שיטה זו הוא הערך האסתטי שהיא מעניקה. עד כה, נעזרו בשיטות וכלים ליישור שיניים, כגון טבעות וגשר, שהיו בולטים לעין. מטופלים רבים, בין אם מתבגרים ובין אם מבוגרים, תפסו את האמצעים הללו כהכרחיים אמנם, אך גם כמכוערים ופוגמים במראה הכללי. בזכות שיטת אינויזליין, ניתן ליישר את השיניים באופן שאינו נראה לעין לא מקצועית. בצורה זו, המטופל זוכה ליישר את שיניו, מבלי לשים טבעות או גשר בפה, ומבלי לפגוע במראה החיצוני.

שמירה על היגיינה

תודות לשיטה זו, המטופלים יכולים לשמור על רמת היגיינה גבוהה, לצחצח את השיניים כנדרש וליהנות מבריאות פה טובה יותר. זאת, מעצם העובדה כי השיטה אינה כוללת  טבעות או אמצעי יישור אחרים, המקובעים בתוך הפה ואינם מאפשרים לצחצח את כל השיניים  בצורה אידיאלית.

לראות את התוצאות כבר בתחילת הטיפול

במרבית השיטות הקונבנציונאליות, המטופל נאלץ לעבור את הטיפול מבלי שתהיה לו אינדיקציה לגבי התוצאה הסופית. בהתאם לכך, עליו לסמוך בלב שלם על הרופא ועל עבודתו. בזכות שיטת אינויזליין, המטופל רואה את תוצאות הטיפול עוד בתחילתו. אין ספק כי האמון בעבודת הרופא הנה חיונית לאפקטיביות הטיפול, אולם תודות להדמיה התלת מימדית, המטופל מקבל הוכחה וויזואלית להצלחת הטיפול.