הלבנת שיניים אקולוגית

   

הלבנת שיניים אקולוגית אוסרת שימוש במתכות רעילות כגון אמלגםהפנים הן האיבר הבולט ביותר בגופנו, זה שאליו נמשכת תשומת הלב של כל מי שפוגש אותנו. הפה הוא החלק הבולט ביותר בפנים, שהרי אנחנו מדברים, צוחקים ואוכלים בעזרתו – כך שגם אליו ממוקדת תשומת לב רבה. אין פלא ששיניים לבנות וצחורות הן כה מבוקשות, וכי מי ששיניו צהובות מתקשה לחייך בפה מלא ומתבייש בכך.
הביקוש ההולך וגובר לשיניים צחורות הביא איתו שלל שיטות להלבנת שיניים. בחלק מהמקרים, מדובר בערכות “עשה זאת בעצמך” שאותן יכול כל בעל שיניים צהבהבות לבצע בכוחות עצמו בבית, וישנן, כמובן, גם שיטות הלבנת שיניים המבוצעות אך ורק במרפאת שיניים מקצועית ומוסמכת. לכל אחת מהשיטות השונות של הלבנת שיניים יש יתרונות וחסרונות, ובשנים האחרונות, בעקבות המודעות לחשיבות הפן האקולוגי, ישנה גם הלבנת שיניים אקולוגית שכשמה כן היא – הלבנת שיניים באמצעות חומרים ידידותיים למשתמש ולסביבה.

הלבנת שיניים אקולוגית – כיצד היא מתבצעת?

הלבנת שיניים אקולוגית היא פרי פיתוח של חברת meodental, שכמובן מיהרה ורשמה על כך פטנט. ההלבנה עצמה נקראת white+, וייחודה האקולוגי הוא בכך שמי החמצן (שהם אלה המבצעים בפועל את ההלבנה) אינם מכילים מתכות שיש בהן רעלים דוגמת כסף או זהב. בנוסף, משולבים בחומר גם מינרלים מן הטבע (מים המלח) – בעיקר סידן ופלואוריד – ואלה מגינים על החומר המחמצן ומשדרגים את יעילותו.

על מנת להחדיר את החומרים הנ”ל אל השיניים הצהבהבות משתמשים בתאורת LED בעלת שני אורכי גל, 440 ננומטר ו-660 ננומטר. הראשון מיועד להחדיר אל השיניים את החומר המחמצן והשני מוסיף עליו את המינרלים החיוניים. את הטיפול מבצע רופא שיניים.

כמה זמן היא מחזיקה מעמד?

הלבנת שיניים אקולוגית מחזיקה מעמד זמן רב יותר ביחס לשיטות הלבנה אחרות, אבל את משך הזמן המדויק אף רופא שיניים לא יכול להבטיח, והסיבה היא שמשך הזמן בו השיניים יישארו לבנות תלוי בהרגלי המטופל. למשל, אדם שמעשן סיגריות ובשל כך שיניו צהובות, ומחליט לעבור הלבנת שיניים אקולוגית – אם במקביל גם ייגמל מעישון, תוצאות ההלבנה יחזיקו מעמד זמן רב הרבה יותר. כמובן שלא רק עישון משפיע על משך הזמן בו נשמרות התוצאות החיוביות של ההלבנה האקולוגית, ורצוי להיוועץ ברופא שיניים כיצד לשנות הרגלים מסוימים כך שהאפקט הבוהק של ההלבנה יישאר זמן רב ככל האפשר.

כיצד לבחור רופא שיניים לשם ביצוע הלבנה אקולוגית?

ראשית, יש לדעת כי לא כל רופא שיניים מציע הלבנת שיניים אקולוגית ללקוחותיו, שכן מדובר בשיטה חדשה יחסית. כדאי לאתר לפחות שלושה-ארבעה רופאי שיניים שמבצעים הלבנה אקולוגית, ולבחון היטב מה מציע כל רופא שיניים מהרשימה: במקרים מסוימים מציע רופא שיניים בנוסף גם ערכה להלבנה ביתית, שתשמר את הישגי ההלבנה האקולוגית ותעצים אותם.

כמו כן כדאי לבקש מכל רופא שיניים העומד על הפרק רשימת ממליצים (ולא להסתפק בתמונות “לפני” ו”אחרי”, משכנעות ככל שייראו), וכמובן שגם לסוגיית המחיר יש משקל לא מבוטל בהחלטה באיזה רופא שיניים לבחור.

במקרים מסוימים, נדרשת הלבנת שיניים לאחר יישור שיניים. כמובן שאם עברתם את היישור אצל רופא שיניים שטיפל בכם כהלכה, אין שום סיבה לא ליהנות משירותיו גם לשם הלבנת השיניים.

מהי בעצם אקולוגיה ולמה חשוב לעבור למוצרים אקולוגיים?

אקולוגיה היא אחד מענפי הביולוגיה, שבמסגרתו נחקרות האינטראקציות בין אורגניזמים שונים לבין סביבתם, וכן בינם לבין עצמם. כשאנחנו אומרים “אקולוגי” הכוונה היא למוצר טבעי או כזה השומר על איכות הסביבה – ועל מנת שנשמור על כדור הארץ (שנכון לעכשיו עדיין אין לו תחליף) כדאי מאוד לעבור למוצרים אקולוגיים: הדברה אקולוגית, נורות אקולוגית, רפואת שיניים אקולוגית, צעצועים אקולוגיים ועוד ועוד.